4 sposoby na nowe doznania w łóżku

Większość par, prędzej czy później, dochodzi do wniosku, że warto rozszerzyć repertuar miłosnych doznań. Nie chodzi nawet o to, że dotychczasowe przestają być przyjemne, ale po prostu wchodzą w pewien stały, znany tryb, stają się przewidywalne. Mówi się nawet o rutynie, która prowadzić może do zwykłego i zrozumiałego znudzenia. Nawet najlepsze danie, jedzone każdego dnia, przestaje przecież budzić nasz zachwyt. Takie reakcje są rozpoznawalne w wielu aspektach życia i to intymne nie jest tu wyjątkiem. Co więc robić, by nie wpłynąć na mieliznę rutyny i znudzenia sobą? Przedstawimy kilka popularnych możliwości.

Kto tu rządzi?

Pragnienie kontroli i bycia kontrolowanym to jedna z najczęstszych fantazji i marzeń erotycznych. Nie zawsze są ujawniane, a przecież przyznanie się do nich i spróbowania przeniesienia ich do „reala” może wprowadzić nowe i bardzo ciekawe możliwości do życia erotycznego. Część osób chce rządzić – lubi, gdy ich polecanie są wypełniane z zachwytem i oddaniem, każdy rozkaz jest przyjmowany a oddanie całkowite. Dotyczyć to może równie dobrze kobiet, co mężczyzn, nie ma to większego znaczenia. Część osób z kolei chce być po tej drugiej stronie, posłusznie wypełniając przeróżne polecenia lub po prostu w gotowości czekając, kiedy one padną. Znowu – może to dotyczyć każdego, w tym osób, które na co dzień pełnią władcze, kierownicze role czy dominują w związku. Takie aktywności można podciągnąć pod zachowania zwane BDSM, jednak wcale nie muszą obejmować bólu czy poniżenia. W zasadzie nawet nie mogą, dopóki jednoznacznie i konsensualnie nie ustalicie, że to również wchodzi w grę. Kontrola i oddanie – uzgodnione – mogą być bardzo pikantne i dotyczyć wyłącznie sypialni.

Dłużej i lepiej?

Jedną z bolączek mężczyzn jest spadek sprawności seksualnej, który zresztą dotyka ich w coraz młodszym wieku. Panie z kolei często skarżą się na zbyt mało intensywne doznania (co bywa zresztą konsekwencją pierwszego problemu) i brak możliwości szczytowania w sposób naprawdę satysfakcjonujący. Jest sporo technik, które mogą pomóc uporać się z takimi niedogodnościami – a trzeba przyznać, że dotyczą naprawdę sporej liczy par. W przypadku kobiet warto rozważyć trening mięśni dna miednicy (Kegla), pozwalająca na intensyfikację doznań (https://www.erotino.pl/41-kulki-gejszy-do-treningu-miesni-kegla). Zauważmy, że najlepiej, by takie ćwiczenia wprowadzić po konsultacji uroginekologicznej. Panowie też mają możliwość trenowania wytrzymałości w łóżku, jednak jeśli „sił nie staje”, to rozwiązaniem mogą być suplementy diety i stymulanty (https://www.erotino.pl/71-drogeria), pozwalające na lepsze okazanie męskości. Nie zwalniają one przed konsultacją z lekarzem, bo mogą być oznaką innych dolegliwości.

Zagraj w grę

Seks ma wiele twarzy, a sporo z nich pozostaje dla nas nieznana. Aby je bliżej poznać, można zagrać wspólnie w jedną z wielu dostępnych na rynku gier miłosnych. Niektóre z nich podpowiadają pozycje, inne sposoby stymulacji, jeszcze inne otwierają na świat kinku czy odwrotnie, proponują paletę zachowań romantycznych i słodkich.

Idź na zakupy

Kwestia zakupów w sklepie dla dorosłych mogłaby być tematem wielu artykułów. Bogactwo asortymentu sprawia, że dosłownie każdy znajdzie coś dla siebie. Skuteczniej i silniej pozwalającego przeżywać „klasyczne” doznania, jak np. wibrator, czy wprowadzającego nowe, jak korek analny wibrujący. Wspólna wizyta w takim miejscu, najlepiej online, w domowym zaciszu, obejrzenie oferty i szczera wymiana opinii na temat chęci zapoznania się z ich możliwościami, może wprowadzić nie tylko coś nowego, ale dosłownie nową jakość życia intymnego.