Cera naczynkowa? Dobierz odpowiedni korektor!

Cera naczynkowa? Dobierz odpowiedni korektor!

Masz problem z zaczerwienieniami na twarzy? Twoje naczynka są mocno widoczne i chcesz je skutecznie zakamuflować? Możesz zrobić to przy użyciu odpowiedniego korektora. Obecnie wybór wśród kosmetyków jest olbrzymi. Zobacz więc, jak znaleźć korektor, dzięki któremu skutecznie wyrównasz koloryt skóry.

Popękane naczynka oraz wyraźne zaczerwienienia to jedne z najczęściej występujących dolegliwości skórnych. Ze strony typowo dermatologicznej, nie jest to powód do zmartwień. Jednak dla wielu osób jest to ogromny dyskomfort, który odbiera pewność siebie. Czerwone plamy pojawiające się na skórze w chwilach stresowych bądź też trwałe znamiona w tym kolorze są bardzo mocno widoczne ze względu na kontrast. Zniwelowanie ich jest właściwie niemożliwe. Zaczerwienienia można jednak skutecznie zakamuflować za pomocą makijażu. Wystarczy odrobina odpowiednio dopasowanego korektora, by wyrównać koloryt cery. Pytanie tylko, jaki korektor do cery naczynkowej wybrać?

Korektor do cery naczynkowej — czym kierować się przy wyborze?

Cera naczynkowa jest dość wymagająca, jeśli chodzi o dobór korektora. Z tego też powodu, zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego kosmetyku, musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. W tym przypadku jedną z kluczowych kwestii jest kolor. Z naczynkami i innymi zaczerwienieniami najlepiej radzi sobie kolor zielony. Pozwala on bowiem skutecznie zneutralizować wszelkie czerwone i różowe odcienie. Co najważniejsze, zaczerwienienia nie ”przebiją” się przez taki korektor, dzięki czemu efekt jest naprawdę świetny.

Innym i często równie dobrym rozwiązanie jest wybór korektora kamuflującego. Najczęściej dostępne są one w formie bardzo gęstej pasty, która zapewnia niemal 100% krycie. W przypadku tego produktu warto wybrać kolor o ton jaśniejszy od cery.

Przy wyborze korektora do cery naczynkowej warto zwrócić też uwagę na jego konsystencję oraz formułę. W drogeriach znajdziesz kosmetyki w formie płynnej, w kompakcie, sztyfcie, a nawet mineralne, jak te marki bareMinerals. Na duże i intensywne zaczerwienienia najlepiej wybierz produkt o zastygającej formule — będzie bowiem trwalszy. Do cery suchej natomiast lepiej postawić na krem korektor, który nie tylko ukryje niedoskonałości, ale i nawilży skórę.

Korektor zielony do cery naczynkowej — jak nakładać?

Wybór właściwego korektora to jedno. Jednak równie istotne jest też to, w jaki sposób go nałożysz. Można mieć w rękach nawet najlepszy produkt, a przy nieodpowiedniej aplikacji będzie wyglądał po prostu źle. Nakładanie korektora na cerę naczynkową może wydać Ci się dość skomplikowane. To jednak naprawdę proste. Ważna jest tu przede wszystkim kolejność nakładania produktów.

Jeśli wybierzesz korektor zielony, to właśnie jego użyjesz jako pierwszą warstwę. Nabierz odrobinę i delikatnie wmasuj i wklep w problematyczny obszar. Następnie musisz nałożyć na to produkt, który ukryje zieleń. Jeśli preferujesz lekkie podkłady, użyj nieco ulubionego korektora. Jeśli natomiast na co dzień stosujesz podkład o mocnym kryciu, to będzie on wystarczający.

Najlepsze korektory do cery naczynkowej — gdzie kupi?

Obecnie nie musisz martwić się dostępem do korektorów do cery naczynkowej. Wybór takich kosmetyków jest naprawdę duży. Szczególnie jeśli postawisz na zakupy online w drogerii https://puderikrem.pl/pol_m_Makijaz_Twarz_Korektory-277.html. Znajdziesz tam bowiem korektory, których skuteczność została doceniona przez osoby zmagające się z problemem zaczerwienień. Wśród nich dostępne są zarówno kosmetyki przeznaczone typowo do makijażu, jak i pielęgnacyjne, których specjalne składniki aktywne zapewniają trwałe efekty stosowania.