Depilacja laserowa – co to takiego?

Żadna kobieta nie musi się już godzić na życie z wiecznie owłosionym ciałem. Już wiele lat temu stosowano różne metody depilacji, jednakże w tym momencie są one tak nowoczesne, jak jeszcze nigdy wcześniej.

To właśnie depilacja laserowa została uznana za najlepszą, najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodę pozbywania się niechcianego owłosienia. Jest hitem ostatnich lat. Gwarantuje tak dobre efekty, jakich nie dałoby się osiągnąć przy wykorzystaniu tradycyjnych jednorazowych maszynek czy nawet elektrycznych depilatorów.

Polecamy depilację laserową w mieście Wrocław.

Tak naprawdę jednak depilacja laserowa nie jest wcale usługą kierowaną wyłącznie do przedstawicielek płci pięknej. Mężczyźni też mogą z niej korzystać i robią to coraz chętniej. Co prawda owłosienie występujące na męskim ciele przez niektórych uchodzi nawet za coś atrakcyjnego, ale mimo tego gdy jest go zbyt wiele lub gdy włoski są zbyt ciemne, nawet panowie pragną się ich pozbyć. Niektórym z nich nadmiar włosów przeszkadza również w uprawianiu wybranych dyscyplin sportowych. W zawodowym pływaniu nawet niewielka ilość owłosienia może zwiększać opór stawiany na wodę. Za sprawą depilacji laserowej tych włosków można szybko i trwale się pozbyć, aby później osiągać jeszcze lepsze wyniki w swojej dyscyplinie sportowej.

W depilacji laserowej wykorzystuje się działanie specjalnej wiązki lasera. Dociera ona do głębokich warstw skóry. Przenika przez jej zewnętrzną osłonę i dochodzi aż do samych mieszków włosowych, by to właśnie je trwale zniszczyć i zapobiec ich ponownemu rozwojowi. Wiązka laserowa tak naprawdę oddziałuje głównie na melaninę. Jest to podstawowy i najważniejszy barwnik włosków, który decyduje o ich kolorze. Z tego właśnie względu depilacja laserem przynosi najlepsze rezultaty u osób cechujących się ciemniejszym i grubszym owłosieniem. Nie jest jednak powiedziane, że nie działa ona na jasne czy cieńsze włoski. Obecnie depilację laserową przeprowadza się na wiele sposobów, dzięki czemu stała się ona zabiegiem dostępnym dosłownie dla każdego.