Jak dobrać suknię ślubną do sylwetki? Praktyczny poradnik

Wybór sukni ślubnej ma znaczenie i rzeczywiście dużo znaczy dla kobiety, która chce zawrzeć związek małżeński z ukochaną osobą. Jednak wybór sukni jest naprawdę duży i to tak duży, że czasem znalezienie tej najlepszej jest trudne. Jednocześnie suknia ślubna ma podkreślać walory sylwetki i ukrywać mankamenty. Dziś podpowiemy Wam, jak dobrać suknie do sylwetki. Konicznie przeczytajcie nasz praktyczny poradnik.

Sylwetka typu klepsydra

Można powiedzieć, że kobieta, która ma sylwetkę typu klepsydra ma duże szczęście. Otóż świetnie prezentuje się w każdym typie sukni ślubnej. A to wszystko zawdzięcza proporcjom, czyli smukłej talii, pełnym biodrom oraz widocznemu biustowi. Dzięki temu naprawdę dobrze będzie prezentować się w sukni ślubnej typu księżniczka, która uwydatni biust, ale i podkreśli talię. Pasować będzie jest także suknia ślubna typu rybka, która również podkreśli wszystkie zalety sylwetki. Można więc powiedzieć, że nie ma kreacji, w której kobiet z sylwetką klepsydry nie prezentowałaby się dobrze. Nawet suknie ślubne proste o lejącym dole będą trafnym wyborem. A co z kolorystyką sukni? Zasadniczo można powiedzieć, że kolor écru jest uniwersalny i sprawdzi się zarówno dla kobiet z jaśniejszą, jak i ciemniejszą karnacją. Z kolei suknia ślubna w kolorze typowej bieli jest lepszym wyborem dla kobiet o nieco ciemniejszej czy ciemnej karnacji.

Sylwetka typu kolumna

Każda kobieta jest inna, jednak każda może prezentować się obłędnie w sukni ślubnej. Wiele kobiet zmaga się z kompleksami z powodu swojej sylwetki. Jedne narzekają na szerokie biodra, inne zaś na ich brak. A jeszcze inne na prostą sylwetkę bez wcięcia. I właśnie teraz doradzimy Wam, jak dobrać suknie do ostatniego typu sylwetki, czyli kolumny. W przypadku takiej figury linia bioder łączy się z linią talii, tworząc prostą linię. Najczęściej kobiety mają mały biust. Ale proporcje sylwetki można zmienić poprzez odpowiedni dobór kreacji. Na pewno sprawdzi się suknia ślubna typu księżniczka, ale pod warunkiem, że górna jej część będzie gorsetem. Rzeczywiście należy wybierać takie suknie, w których występuje gorset. Dół może być poszerzany bądź też marszczony. Kolejnym dobrym wyborem będą proste suknie ślubne choćby na ramiączkach, które optycznie wydłużą sylwetkę. Aby uzyskać efekt wcięcia w talii wystarczy tylko dobrać koronkowy pasek. Kolejnym krojem, który sprawdzi się dla kobiet z sylwetką kolumna, jest suknia z dopasowaną górną częścią i lejącą dolną. Można też postawić na taką z wysokim rozporkiem.

Sylwetka typu jabłko

Kobieta o sylwetce typu jabłko ma najczęściej duże piersi, wystający brzuch i niespecjalnie widoczne biodra, za to pełne pośladki. Wiele kobiet zmaga się też z nadwagą w okolicach brzusznych. Jednym z najlepszych fasonów będzie więc zwiewna sukienka. Figura jabłko powinna unikać bardzo obcisłych modeli szczególnie takich z bardzo dopasowanych materiałów, gdyż mają one tendencje do podkreślania wszelkich fałdek i krągłości w okolicy brzucha. Warto jeszcze wiedzieć, że zwiewna kreacja nie opina nadmiernie ciała i wysmukla wystający brzuch. Dobrze sprawdzi się także suknia z szerokimi rękawami, ale też takimi ozdobionymi frędzlami. Na pewno należy unikać sukienek z pełnym dołem, które rzeczywiście uwydatniają mankamenty figury.

Sylwetka typu odwrócony trójkąt

Sylwetka typu odwrócony trójkąt to sylwetka, gdzie biodra są bardzo wąskie, talia jest mało widoczna, zaś ramiona są szerokie. Ale nadal znalezienie sukni ślubnej nawet do takiego typu sylwetki nie musi być trudne czy niemożliwe. Wystarczy tylko skorzystać z naszych rad. Jedno jest pewne suknia powinna mieć dekolt, najlepiej jeżeli jest skośny. Może mieć też szpiczasty kształt. Dzięki temu odwrócicie uwagę od szerokich ramion, a zarazem delikatnie wysmuklicie i podkreślicie szyję. Dobrze sprawdzi się też suknia ślubna z dekoltem kopertowym. Ale rzecz jasna prawda jest taka, że możecie nosić to, na co macie ochotę, w końcu to Wy tego dnia jesteście najważniejsze. Jeżeli jednak chcecie podkreślić zalety sylwetki i ukryć mankamenty, to koniecznie skorzystajcie z naszych rad.