Jak powinna wyglądać wieczorna pielęgnacja twarzy?

Nasza skóra każdego dnia narażona jest na szkodliwe działanie wielu czynników zewnętrznych, które pozostając na jej powierzchni, mogą prowadzić do poważnych problemów skórnych. Będąc w pracy, na mieście, w sklepie, czy nawet w domu, mamy styczność z różnego rodzaju zanieczyszczeniami, kurzem, czy bakteriami. Ich obecność na skórze stanowi największy odsetek przyczyn powstawania stanów zapalnych, przebarwień, a także odwodnienia i pozbawienia blasku. Aby temu zaradzić, niezbędna jest wieczorna pielęgnacja twarzy, oparta na odpowiednich i dobrze dobranych do typu skóry produktach.

Pielęgnacja twarzy – o czym należy pamiętać?

Codzienna pielęgnacja twarzy odgrywa najistotniejszą rolę w drodze do utrzymania skóry w dobrej kondycji. Tutaj nie pomogą żadne produkty do makijażu, zasłaniające problem na chwilę. Aby rzeczywiście cieszyć się piękną i zdrową skórą, należy pamiętać o porannej i wieczornej rutynie pielęgnacyjnej, składającej się z odpowiednio dobranych kosmetyków. Skóra każdej z nas jest inna, a co za tym idzie – ma inne potrzeby i wymagania. Jedne kobiety potrzebują dogłębnego nawilżenia, inne natomiast borykają się z nadmiarem sebum, przez co wymagają produktów o działaniu wstrzymującym jego wydzielanie. Niektóre z nas walczą z trądzikiem, inne z kolei z nieestetycznymi bliznami po jego wcześniejszej obecności. W związku z tym warto dopasować pielęgnację do indywidualnych potrzeb swojej skóry, uwzględniając jej typ (skóra normalna, sucha, tłusta, mieszana), zmiany na jej powierzchni (trądzik, przebarwienia, blizny) oraz fakt, czy jest ona wrażliwa i skłonna do alergii lub podrażnień. Tylko w ten sposób będziesz miała pewność, że Twoja pielęgnacja twarzy jest w 100% bezpieczna i efektywna, a więc pomoże Ci w walce o zdrową skórę. 

Wieczorna pielęgnacja twarzy krok po kroku

Zastanawiasz się, jak właściwie powinna wyglądać wieczorna pielęgnacja twarzy krok po kroku? Przede wszystkim powinna opierać się ona na 5 etapach – demakijaż, oczyszczenie, tonizacja, serum i nawilżenie. Wieczorna rutyna pielęgnacyjna różni się nieco od porannej ze względu na większą ilość czasu do wykorzystania. Rano przed wyjściem do pracy nie mamy zbyt wiele czasu na dogłębną pielęgnację skóry twarzy, dlatego wieczorem, kiedy jesteśmy w domu, warto poświęcić na nią dłuższą chwilę. Na początku zacznij od demakijażu, najlepiej za pomocą delikatnego olejku. Z jego pomocą pozbędziesz się makijażu oraz wszystkich zanieczyszczeń, który zgromadziły się na powierzchni twarzy po całym dniu. Następnie sięgnij po preparat do mycia twarzy, połącz go z wodą i zaaplikuj na skórę, dzięki czemu upewnisz się, że jest ona w 100% oczyszczona. Kolejnym krokiem jest tonizacja, przywracająca skórze jej naturalne pH. Wystarczy kilka kropel lub pryśnięć (w zależności od formy toniku, którą posiadasz), a następnie możesz przejść do aplikacji serum. Doskonałym rozwiązaniem na wieczór są sera, wzbogacone m.in. w kwasy Omega 3+6, nawilżającą i działającą przeciwstarzeniowo witaminę E oraz olejki ze słodkich migdałów, czy gorzkiej pomarańczy. Na koniec pamiętaj o kremie nawilżającym. Gwarantujemy, że tak prezentująca się wieczorna pielęgnacja twarzy krok po kroku będzie idealnym przepisem na sukces!