Jak zrobić hybrydy w domu?

Marzysz o pięknych, zadbanych i wypielęgnowanych paznokciach? Drażni Cię stale odpryskujący tradycyjny lakier? Masz wybrane inspiracje stylizacji paznokci, ale regularne wizyty w salonie urody są kosztowne i czasochłonne? Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie jest więc samodzielne wykonanie hybrydy z domu. Sprawdź, jak zrobić je samodzielnie i ciesz się długotrwałym efektem!

Jak zrobić hybrydy w domu — niezbędne akcesoria

Jeśli zastanawiasz się, jak samodzielnie zrobić hybrydy w domu, należy zacząć od skompletowania kilku niezbędnych akcesoriów, którymi są:

  • lampa UV lub LED utwardzająca lakier;
  • baza, czyli lakier stosowany jako pierwszą warstwę przygotowującą paznokcie do manicure — jest ona bardzo istotna, dlatego warto zainwestować w dobre jakościowo kosmetyki, takie jak bazy hybrydowe Victoria Vynn;
  • top, czyli lakier utrwalający, stosowany na ostatniej warstwie;
  • lakier hybrydowy;
  • primer i cleaner — stosowane do odtłuszczenia i wyczyszczenia płytki paznokci;
  • drewniane patyczki i waciki higieniczne.

Ewentualnie można rozważyć zakup różnego rodzaju ozdób.

Jak zrobić sobie hybrydy? Poszukiwanie inspiracji

Hasło „jak samemu zrobić paznokcie hybrydy” w ostatnim czasie coraz częściej pojawia się w wyszukiwarce, co świadczy o tym, że wiele kobiet chce nauczyć się je wykonywać w domu. Niestety część z nich rezygnuje, ponieważ uważa, że jest to skomplikowane. Prawda jest taka, że najwięcej czasu zajmuje wykonanie bardziej zaawansowanych wzorów, a samo nałożenie lakieru i jego utwardzenie jest banalnie proste. Jak zrobić sobie samemu hybrydy? Wystarczy przejść przez 4 etapy!

Jak samemu zrobić hybrydy? Instrukcja krok po kroku

Etapy wykonywania samodzielnego manicure są następujące:

  • Krok 1 – przygotowanie płytki paznokcia i skórek, m.in. spiłowanie pilnikiem, odsunięcie skórek patyczkami, usunięcie nieestetycznych pozostałości, zmatowienie paznokcia blokiem polerskim, a na końcu użycie cleanera i primera.
  • Krok 2 – nałożenie bazy, zabezpieczenie brzegu paznokcia, utwardzenie w lampie.
  • Krok 3 – nałożenie cienkiej warstwy lakieru hybrydowego i utwardzenie go w lampie. Następnie należy zaaplikować drugą warstwę i ją również utwardzić za pomocą UV lub LED. Czas utwardzania zależny jest od używanego lakieru i lampy.
  • Krok 4 – nałożenie topu na utwardzony lakier, starannie zabezpieczając wolny brzeg paznokcia (zapobiega to zalaniu skórek).

Warto pamiętać, że na koniec może być konieczne przemycie paznokci cleanerem (top nie powinien być lepki). Po zakończonej stylizacji warto użyć oliwki do skórek oraz użyć kremu do rąk, co odżywi i ujędrni dłonie.

Jak widać, samo nałożenie lakieru jest bardzo proste. Kolejnym etapem mogą być samodzielne próby ozdabiania paznokci.