Które kolory pasują do Twojego typu urody?

Każda osoba różni się od innych sylwetką, rysami twarzy, kolorem oraz typem włosów, cery, czy też oczu. Odpowiedni dobór kolorów ubrań podkreśli urodę i doda wdzięku. Dowiedz się, którym typem urody jesteś i poznaj tajniki mody.

Rodzaje urody według podziału na pory roku

Wszystkie pory roku są dla siebie kontrastem. Panują w nich inne walory kolorystyczne oraz określone cechy rozpoznawcze. Tak samo jest w przypadku różnic w urodzie, mianowicie każdej kobiecie przeznaczone są kolory, w których prezentuje się najlepiej. Podział urody według pór roku jest ułatwieniem w doborze odcieni ubrań, dodatków, jak i makijażu. Ten typ analizy kieruje się na podstawie wyglądu zewnętrznego. Bierze się pod uwagę kolor włosów, oczu oraz cerę.

Typ urody – wiosna

Kobieta o typie urody wiosna posiada ciepłą i delikatną karnację. Cera jest porcelanowa, bez widocznych niedoskonałości. Często osoby te mają lekkie piegi. Charakteryzuje się różnorodnością kolorów oczu o lekkiej intensywności. Jednak zazwyczaj przeważa niebieska oraz zielona tęczówka widocznie oddzielona od źrenicy. Kolor włosów jest również wszechstronny – zaczynając od blond, przechodząc przez rudawy, aż do jasnego brązu. Urodzie typu wiosna pasują ciepłe kolory i pastele. W swojej garderobie powinny mieć jasny niebieski, zielony oliwkowy, pudrowy róż, jasny fiolet, a także czerwień.

Typ urody – lato

Ten rodzaj urody pomimo nazwy wyróżnia się stonowanymi i burymi odcieniami. Karnacja oraz cera jest łagodna i delikatna. Występuje w jasnym, szarawo-mlecznym kolorze. Osoby te mają przyćmione, często piwne, szare, jasnozielone lub jasnoniebieskie oczy. Włosy występują w „mysich” kolorach – przydymiony i popielaty blond, a także jasny brąz. Idealna paleta barw to delikatny fiolet, błękit, pudrowy róż, beżowy, brąz, czerwień i mleczna biel.

Typ urody – jesień

Jesień charakteryzuje się ciepłą i wyrazistą urodą. Ich cera może mieć różne kolory, zazwyczaj jest jasna, porcelanowa, a nawet oliwkowa. Oczy mają nasycone, często brązowe lub zielone. W kolorze włosów króluje odcień rudego w różnych poziomach intensywności. Urodę tę podkreślą odcienie takie jak czerwień, brąz, morelowy, złoty i zielony.

Typ urody – zima

Uroda zima posiada chłodną karnację, zarówno w jasnych odcieniach, jak i podchodzących pod oliwkową. Oczy występują w kolorach zielonych, niebieskich i brązowych. Zauważalna jest różnica pomiędzy bielą, a nasyconą tęczówką. Włosy osób o urodzie zima są bardzo ciemne – jasna czerń, kruczoczarne lub grafit. Wdzięku i kobiecości nadadzą kolory: czysta biel, czarny, bordowy, stonowany fiolet, śliwkowy i srebrny.