Skomponuj swoją letnią garderobę z ubraniami BYTOM

Lato to w męskiej modzie to szczególny czas, w którym nosi się głównie przewiewne tkaniny, żywe kolory i luźne fasony. Każdy mężczyzna powinien zdawać sobie sprawę z tego, że latem można wyglądać modnie, a jednocześnie czuć się swobodnie. Warto wiedzieć, że idealną garderobę na lato można skomponować z ubraniami Bytom. Dla jakich elementów odzieży warto znaleźć miejsce w swojej szafie na lato?

Jakie materiały wybierać latem?

Nie ma co ukrywać – odpowiedni dobór materiału to kwestia szczególnie ważna w upalne dni. Wybierając ubrania na lato, koniecznie warto zerknąć na metkę – najlepiej sprawdzają się elementy garderoby wykonane z materiałów przewiewnych, naturalnych, które pozwalają skórze na swobodne oddychanie. Letnią porą warto zrezygnować ze sztucznych materiałów, takich jak poliamid, acetat czy poliester. O wiele lepiej sprawdzą się naturalna bawełna, jedwab lub len. W przypadku ubrań takich jak marynarka czy spodnie niewielka domieszka materiału syntetycznego nie jest jednak niczym złym, bowiem pozwala na zachowanie pierwotnego i zamierzonego kształtu danego ubrania.

Co musi znaleźć się latem w szafie eleganckiego mężczyzny?

Koszulka polo

Koszulki polo męskie już od wielu sezonów cieszą się ogromnym zainteresowaniem eleganckich, pewnych siebie mężczyzn. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, jak długa i bogata jest ich historia. Otóż, po raz pierwszy pojawiły się one na kortach tenisowych w roku 1926 i wzbudziły niemałą sensację. Mężczyźni szybko jednak docenili ich elegancki wygląd, który jednak nie wyklucza ponadprzeciętnej wygody i komfortu. Koszulki polo można nosić niemal do wszystkich stylizacji – równie dobrze prezentują się w stylizacjach sportowych, jak i tych nieco bardziej eleganckich. Mężczyzna może wkładać je do spodenek, jeansów, a nawet luźnych, lnianych spodni.

Koszule na lato

Nie tylko koszulki polo męskie powinny znaleźć się w letniej, męskiej garderobie. Nawet latem zdarzają się bardziej formalne sytuacje, przy których konieczne będzie włożenie koszuli. W szczególnie upalne dni najlepszym wyborem będą te wykonane z naturalnych, przewiewnych materiałów, takich jak len. Śmiało można uznać, że lniana koszula jest symbolem lata – równie dobrze prezentuje się w towarzystwie mało formalnego garnituru, jak i plażowych spodenek. Warto wspomnieć o tym, że jest to element garderoby, w którym każdy mężczyzna prezentuje się doskonale – ukrywa mankamenty figury, jednocześnie podkreślając jej mocne strony.

Dresowa bluza

Klimat z roku na rok staje się coraz bardziej kapryśny – nawet latem nie zawsze można liczyć na przyjazną aurę. Mężczyźni, którzy chcą uchronić się przed wieczornym chłodem, powinni zawsze mieć pod ręką wygodną, dresową bluzę. To element garderoby, który jest miękki i przyjemnie otula ciało, a jednocześnie zapewnia niezbędne ciepło. Dresowa bluza okazuje się niezbędna na wakacyjnych wyjazdach podczas długich, wieczornych spacerów po plaży. Jest idealnym uzupełnieniem luźnych, miejskich stylizacji – wystarczy zestawić ją ze spodniami dresowymi i gładkim t-shirtem, by prezentować się modnie i niebanalnie.