Azja Południowo-Wschodnia – piękne plaże oraz skarby przyrody i kultury

Gdzie szukać pięknych, niezdeptanych przez masową turystykę plaż, tropikalnych lasów na wyciągnięcie ręki, niezwykłej przyrody, fascynujących zabytków i kultury oraz pysznej kuchni? Oczywiście w Azji Południowo-Wschodniej. Ale przecież Tajlandia czy Bali to od lat turystyczne hity dla miłośników podróży i odpoczynku na plaży. Tyle że region ten jest znacznie większy i bogatszy w miejsca do spędzania wspaniałych wakacji. Azjatyckie wakacje to możliwość łączenia odpoczynku na rajskich plażach z doświadczaniem lokalnego kolorytu.

Azja dla miłośników zwiedzania

Odległe kultury mają moc przyciągania. Są nieznane, fascynujące i bardzo mocno różnią się od wszystkiego, co znane w Europie. W Tajlandii, na Sri Lance, Wietnamie czy Indonezji znaleźć można mnóstwo fascynujących zabytków, miast czy miejsc kultu, które wypełnią program nawet najbardziej wymagającego Globtrottera. Cała trudność w tym, by w planowaniu nie przesadzić i nie mieć później uczucia znużenia.

I tu właśnie do akcji wkraczają biura podróży takie jak Planet Escape, które przygotowują wycieczki szyte na miarę. Kameralne grupy, zwiedzanie indywidualne i zbilansowany program łączący zwiedzanie z wypoczynkiem pozwalają w pełni cieszyć się z wakacji w egzotycznych krajach. Poszczególne elementy zostały dobrane tak, by nie powodować przeciążenia informacjami albo znużenia zbyt długim pobytem w jednym miejscu. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią jednostajności, a jednocześnie nie chcą rezygnować z możliwości relaksu pod palmami.

Wycieczki do Indonezji, Wietnamu lub na Filipiny pozwalają na odkrywanie miejsc nieznanych powszechnie w turystycznym świecie. To wciąż rodzące się perły tego regionu, które przyciągają każdego roku coraz więcej turystów. Dzięki wycieczkom szytym na miarę można je wciąż zwiedzać w kameralnej atmosferze, korzystając w pełni z możliwości, jakie dają niesamowita przyroda i wspaniałe zabytki. Podczas pobytu w Indonezji można m.in. wybrać się na wycieczkę na wulkany, wędrować przez tropikalną dżunglę, odwiedzać zagubione wśród zieleni świątynie, odkrywać bogactwo smaków i aromatów na lokalnych targach oraz plantacjach przypraw lub ryżu. 

Azja dla plażowiczów

Egzotyczne zakątki południowo-wschodniej Azji to także prawdziwe perły wśród destynacji wypoczynkowych. Cudowne, piaszczyste plaże na Filipinach czy w Wietnamie pozostają wciąż nieskażone masową turystyką, ale równocześnie tutejsze kurorty oferują niezwykle wysokiej jakości usługi. Hotele o doskonałym standardzie, ze świetnym zapleczem umożliwiającym aktywne spędzanie czasu oraz wszechstronny relaks są dokładnie tym, czego można szukać podczas planowania wypoczynku w tropikach.

Zwiedzając i odpoczywając w tym rejonie Azji, nie można zapominać o wspaniałej kuchni uchodzącej za jedną z najlepszych na świecie. Można ją znaleźć w hotelowych restauracjach, ale podczas zwiedzania skosztować także w lokalnych barach czy restauracjach. Niezrównany jest także tutejszy streetfood, którego stolicą jest Bangkok. Kulinarna podróż to coś, czego nie można przegapić podczas pobytu w Azji Południowo-Wschodniej. Po więcej atrakcji w tym niezwykłym rejonie, a szczególnie w Wietnamie, zapraszamy na stronę https://planetescape.pl/blog/najlepsze-atrakcje-w-wietnamie-co-warto-zobaczyc/.