Biżuteria ze stali szlachetnej jako doskonały prezent na święta

W chwili obecnej, różnorodność na rynku biżuterii w połączeniu z możliwością szybkiego obejrzenia produktu w Internecie (i równie błyskawicznego jej zakupu i dostawy) daje wręcz niespotykane wcześniej możliwości wyboru każdemu klientowi. Wymieńmy choćby takie kategorie jak: kolczyki, bransoletki na sznureczku, naszyjniki celebrytki – czyli tzw. biżuteria gwiazd – wykonane z trwałej i praktycznej stali szlachetnej. Wszystkie je łączy to, iż mogą być wytwarzane zarówno przez duże, przemysłowo wręcz nastawione do produkcji firmy, jak i małe zakłady rękodzielnicze, trwające przy filozofii handmade. Każde z nich mogą stanowić idealny prezent na święta!

Dlaczego biżuteria ze stali szlachetnej jest tak popularna?

Stal szlachetna, zwana też chirurgiczna lub niekiedy potocznie – nierdzewną, to znakomity materiał nie tylko do produkcji narzędzi medycznych, akcesoriów kuchennych czy elementów wykorzystywanych w przemyśle precyzyjnym. Dzięki takim cechom jak: niewykazywanie tendencji do uczulania i oddziaływania z ludzką skórą (największym naszym przecież organem, o który warto zadbać wybierając choćby celebrytki ze stali szlachetnej), wyjątkowa wytrzymałość oraz fenomenalna wręcz plastyczność na etapie formowania – stal chirurgiczna stanowi znakomity surowiec do produkcji takich dzieł sztuki jubilerskiej jak biżuteria ze stali szlachetnej. Jest także wreszcie bardzo odporna na działanie warunków pogodowych i atmosferycznych – w przeciwieństwie do swych nobliwych starszych sióstr (biżuterii złotej i srebrnej) biżuteria ze stali szlachetnej nie utlenia się, nie pokrywa śniedzią, ani nie ciemnieje. Brzmi cudownie, prawda? A to jeszcze nie wszystko!

Inną ważną cechą, dzięki której biżuteria ze stali szlachetnej wciąż zyskuje na popularności jest odporność stali na korozję. Właściwościami takimi wykazuje się zwłaszcza tzw. stal 316l, która wraz z żelazem zawiera odpowiednie proporcje chromu, manganu i niklu. Wyróżniamy kilka głównych stopów, dzięki którym zarówno męska bransoleta ze stali chirurgicznej, jak i kobieca biżuteria ze stali szlachetnej, nie pokrywają się, tak niemiłą dla oka, rdzą. Od grupy stali 200 (mającej w sobie te trzy wymienione pierwiastki), aż do stali grupy serii 500, której stop ma tylko drobną domieszkę chromu. Nie trzeba chyba dodawać, iż celebrytki, tak ostatnio modne, i inna biżuteria ze stali szlachetnej wykonywana jest ze stali 300 lub 316, która pierwiastkom chromu i niklu nie koroduje w ogóle.

Najlepsze miejsce na przedświąteczne zakupy – sklep z biżuterią ze stali szlachetnej

Odwiedzając dobry internetowy sklep z biżuterią ze stali szlachetnej mamy pewność, iż znajdziemy w przystępnych cenach nie tylko ogromne, rzucające się w oczy męskie sygnety czy bransolety, lecz także wyroby biżuteryjne bardziej subtelne, takie jak celebrytki, czyli dość krótkie naszyjniki, ozdobione maleńkimi zawieszkami. Podobnie jak damskie bransoletki z wszelkiego rodzaju zawieszkami, tak i celebrytki mogą zyskiwać coraz to nowe i wymienne zależnie, m.in. od okazji i nastroju elementy. Jej uniwersalność i mnogość wzorów wyróżnia się na tle innych produktów. Biżuteria ze stali szlachetnej to optymalny pomysł na prezent elegancki i z klasą, ale jednocześnie niedrogi i niekrępujący obdarowaną osobę. Dodatkowo okres przedświąteczny to czas kuszących promocji, z których naprawdę warto skorzystać.