5 kroków do pięknej cery

Zanim zapadnie decyzja o inwestycji w drogie kosmetyki oraz specjalistyczne kremy nawilżające, warto poznać  domowe możliwości zadbania o piękną i młodą cerę. Jest ich naprawdę wiele; dzięki czemu każdy znajdzie sposób dobrany do swoich potrzeb i preferencji. W jaki sposób nadać skórze młody i świeży wygląd w domowym zaciszu?

Na samym początku

Cera, aby każdego dnia była promienna, powinna być odpowiednio pielęgnowana i zabezpieczana.  Zanim zacznie się temat świadomej pielęgnacji skóry twarzy, należy skupić się na podstawach podstaw. Niedopuszczalne jest kładzenie się spać z makijażem, a co gorsza doklejonymi rzęsami. Tak samo zły wpływ na cerę ma używanie ciężkich, źle dopasowanych kosmetyków pielęgnacyjnych: krem do skóry wrażliwej nie sprawdzi się przy cerze tłustej, dlatego dobrze wiedzieć, jaki rodzaj zdrowej skóry się posiada.

Odpowiednia ilość wody

Czasem zapomina się o tym, iż woda stanowi większość w organizmie człowieka. Ma ona pozytywny wpływ na komórki, wagę- a dokładnie jej spadek oraz skórę. Czasem powodem posiadania wyprysków lub brzydkiej cery jest brak odpowiedniego nawadniania organizmu, dlatego tak ważne jest, aby każdego dnia spożywać odpowiednią ilość wody mineralnej. Szklanka wody przed wstaniem z łóżka to pierwszy krok do idealnej cery.

Krem to podstawa

Niezależnie czy na dworze panuje mróz, czy właśnie wyszło słońce, a temperatura przekroczyła 25 stopni- to i tak należy odpowiednio zaaplikować krem. Latem idealnie sprawdzą się produkty posiadające filtr UV, a zimą kremy chroniące przed mrozem i odparzeniami. Ogromną zaletą serum będzie posiadanie antyoksydantów w swoim składzie, które chronią skórę przed procesem starzenia.

Peeling raz w tygodniu

Peeling to pierwszy etap domowego spa. Kosmetyk wykonany z produktów dostępnych w domu zaskoczyć może każdy rodzaj cery. Do stworzenia idealnej pielęgnacji posłużyć może kawa lub cukier. Peeling odblokowuje ujścia gruczołów łojowych i usuwa martwy naskórek. Zaraz po nim poleca się nałożyć maseczki nawilżające.