Czym jest ozonowanie?

Ozon stanowi odmianę tlenu, składa się on z 3 cząsteczek atomu – z tego względu nazywany jest także trójtlenem. Ozon to gaz, który naturalnie występuje w naszej atmosferze – w wysokim stężeniu stanowi potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia. W atmosferze znajduje się jednak stosunkowo niewielka ilość.

W jakim celu przeprowadza się ozonowanie?

Ozonowanie to proces, który ma na celu zdezynfekowanie konkretnego pomieszczenia, pojazdu czy nawet produktu spożywczego. Pozwala on pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, a i zminimalizować ewentualne ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów. Z tego względu proces ten jest regularnie przeprowadzany – przede wszystkim – w placówkach i gabinetach medycznych oraz lekarskich. Ozonowanie może zostać zlecone zewnętrznej firmie, istnieje również możliwość zakupu specjalistycznego urządzenia, jakim jest ozonator. Należy pamiętać, że ozon – w sporym stężeniu – stanowi pewne niebezpieczeństwo dla zdrowia. Jeżeli zamierzamy przeprowadzić samodzielne ozonowanie za pomocą zakupionego urządzenia, powinniśmy mieć na uwadze kwestie bezpieczeństwa. Ozonator powinien znajdować się w szczelnie zamkniętym pomieszczeniu przez okres przynajmniej kilku godzin. Po przeprowadzeniu ozonowania należy dokładnie wywietrzyć całego pomieszczenie, lub pojazd.

Pokój dziecka – jak go urządzić przed powrotem do szkoły?

Wakacje, co prawda, niemal dopiero się rozpoczęły, nie ma jednak co ukrywać, że czas przemija nieubłaganie, a zanim się obejrzymy – nasze pociechy ponownie będą ruszać do szkoły z tornistrami pełnymi książek. Ten czas wolny to doskonała okazja nie tylko do należytego – dla wszystkich członków rodziny – wypoczynku, lecz także do przeprowadzania pewnych zmian w pokoju dziecka, czy też jego całkowitego remontu, co w roku szkolnym byłoby niemożliwe do zrealizowania.