Dopamine dressing to stylizacje, które poprawiają nastrój. Jak wykorzystać trend?

Za chwilę czekają nas coraz krótsze dni, deszczowa pogoda i niewiele słońca. Z takich warunków z pewnością ucieszą się jesieniary, które już wyjmują z szafek kubki termiczne i piorą wełniane koce. Jeśli jednak nie jesteś fanem słoty, możesz dodać sobie animuszu ubiorem. Właśnie z tego założenia wychodzi trend dopamine dressing. Na czym polega i jak z niego skorzystać?

Czym jest moda dopamine dressing? Czyli o psychologii ubioru

Cytrynowa bluzka może dodać energii? Czerwona szminka sprawia, że czujemy się bardziej pewni siebie i atrakcyjni? A marynarka dodaje szyku i elegancji? Właściwa odpowiedź na te pytania to oczywiście – tak, właśnie w ten sposób działa trend dopamine dressing, czyli ubiór i stylizacje dodające energii.

Dopamine dressing korzysta z psychologii mody, czyli połączenia wiedzy psychologicznej z branżą modową. Spójny wewnętrznie i przemyślany wizerunek poprawia pewność siebie oraz wpływa na nastrój noszącego, a także nastawienie do niego innych osób.

Nazwa trendu jest zainspirowana działaniem dopaminy, czyli neuroprzekaźnika i związku odpowiadającego za takie obszary funkcjonowania organizmu jak: inicjowanie działań, motywacja oraz układ nagrody, nazywany również ośrodkiem przyjemności. Dopamine dressing ma więc dodawać energii i rozweselać.

Dopamine dressing to trend, który świetnie wpisuje się w popandemiczną rzeczywistość. Już na dobre wróciliśmy do codziennych działań, rozrywek i obowiązków zawodowych, czas również zamanifestować wolność w ubiorze.

Dopamine dressing w praktyce

Moda dopamine dressing odzwierciedla się przede wszystkim w orzeźwiających kolorach, ale również w luźnych, fantazyjnych krojach czy niebanalnych wzorach. Chcąc ubrać się zgodnie z trendem, warto zatem sięgnąć po motywy kwiatowe, kostiumy w jednym intensywnym odcieniu czy lekkie formy wzbogacone falbankami, bufkami i plisami.

Dobrym pomysłem będzie również sięganie po odzież i akcesoria, które nam się pozytywnie kojarzą – bransoletka, którą dostaliśmy w prezencie od siostry, apaszka po ukochanej babci czy szalik wykonany na drutach przez przyjaciółkę – wszystkie te elementy świetnie wpiszą się w trend dopamine dressing.

Dopamine colours – jak wybrać kolory dla siebie?

Oranżowy, fuksjowy, turkusowy czy jasny granat? Wszystkie chwyty dozwolone! Ważne, aby odcienie występowały w intensywnych tonacjach. Jeśli dotychczas szafa była uboga w kolorowe ubrania, warto rozpocząć stylizowanie dopamine colours od zestawienia ich z czernią czy bielą. Dobrym pomysłem będzie również sięganie po akcenty w postaci kolorowej torebki, szala czy oprawek do okularów. Bardziej zachowawczy miłośnicy mody mogą również sięgać po kolorowe pastele – liliowy, pudrowy róż czy błękitny.

Dopamine dressing na zakupach – wybierz Wrocław Fashion Outlet

Chcesz przygotować szafę na nadchodzący sezon i tchnąć w nią nieco życia z modą dopamine dressing? Wybierz się do centrum handlowego Wrocław Fashion Outlet (wroclawfashionoutlet.com), gdzie czeka na Ciebie ponad 100 polskich i zagranicznych marek w promocyjnych cenach. Na miejscu zajrzyj do takich butików jak Wittchen, Olsen, 4F czy Only. Daj rządzić kolorom i ciesz się modą na nowo!