Jak dobrać buty dziecięce – kilka prostych zasad

Odpowiednie buty dla dziecka to spore wzywanie dla rodziców. Dzieci rosną szybko, a obuwie dziecięce musi być idealnie dopasowane do stopy najmłodszych. Ponieważ stopy dziecka są dość plastyczne i szybko zmienia się ich rozmiar, niezbędne jest pamiętanie cały czas o właściwym wyborze. Buty dziecięce powinny być wysokiej jakości, wykonane z atestowanych i certyfikowanych materiałów. Buty dziecięce powinny chronić stopę przed zimnem czy wilgocią, a także zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Jakie powinny być buciki dziecięce? Jakie rodzaje bucików spotkamy na rynku? W jakim sklepie znajdziesz popularne marki komfortowych butów?

Obuwie dziecięce i ich rodzaje – jak wybrać właściwy rozmiar?

Rodzice starają się, aby ich pociecha rozwijała się zdrowo, dlatego też przywiązują wielką wagę do odpowiedniego produktu. Buciki dla dzieci to zaś produkty, podlegające stałej zmianie.

Nie jest istotne czy kupujesz buty dla dziewczynki czy chłopców, dla przedszkolaka czy dzieci w wieku szkolnym. Czy są to buty na rzepy, zapinane, czy są to sportowe trampki, kalosze, tenisówki, śniegowce, sandały czy kozaki – odpowiednie buty powinny być wygodne, komfortowe i praktyczne.

Dlatego też wybór właściwego rozmiaru jest tu kluczowy. Aby go określisz zmierz u dziecka długość stóp od dużego palca do pięty i szerokość między dwoma skrajnymi punktami stopy. Następnie dodaj do pomiaru ok 0,5 – 1 cm zapasu, aby w bucie był luz. Pamiętaj, aby zmierzyć obie stopy, gdyż mogą się one nieznacznie od siebie różnić.

Jak wybrać buty dla dzieci – zasady ogólne

Właściwe buty dla dzieci powinny być w pierwszej kolejności dopasowane do etapu ich rozwoju. Inne buciki kupisz do biegania, stawiania pierwszych kroków przez niemowlaka, do nauki chodzenia czy dla starszych dzieci, do wykorzystania w różnorodnych zabawach.

Po drugie, każdy maluch może mieć inną stopę. Dobierz zatem obuwie do rodzaju stóp – sprawdź czy są one szczupłe, szerokie czy normalne.

Po trzecie, uwzględnij potrzeby dziecka. Różne buty są potrzebne dzieciom na zimę, inne na lato, jesień czy wiosnę. Inne buty założysz dziecku na deszczowe dni, a inne na gorące dni. Różne obuwie przyda się na świeżym powietrzu, a inne do zabaw w domu czy przedszkolu.

Zdrowie, a modne buty, czyli szeroka gama produktów w Limango

Najlepiej brać pod uwagę wiele czynników, aby stopy dziecka rozwijały się prawidłowo. Obuwie ma być dostosowane do kolejnych etapów jego rozwoju, we wszelkich możliwych aspektach.

Gdy już zdecydujesz, jakiego obuwia potrzebuje twój maluch, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i zakupu bucików na każdą porę. Gdy już kupisz markowe, wygodne buty, możesz też dokupić maluchowi przydatne akcesoria tj. np. czapki z daszkiem na limango.pl

Serdecznie zachęcamy do zakupu idealnych produktów na każdy czas.