Kuloty – jak nosić te modne acz „trudne” spodnie?

Moda jak wiecie się zmienia i czasem potrafi zaskoczyć. Tak jest na pewno teraz i trzeba przyznać, że zaskakuje jak najbardziej na plus. Otóż bardzo modne stały się spodnie typu kuloty. Ok, są one „trudne”, bo bardzo łatwo jest zaburzyć proporcje sylwetki, ale jednak jeżeli będziecie je odpowiednio nosić, to efekt finalny będzie naprawdę dobry. Czas więc dowiedzieć się, jak nosić kuloty i świetnie się prezentować.

Kuloty, czyli spodnie idealne dla kobiet ceniących stylizację

Jeszcze kilka lat temu mało która kobieta wyobrażała sobie, że rurki mogą przejść do lamusa. A jednak tak jest obecnie. Otóż takie spodnie stały się zwyczajnie niemodne. Może to i dobrze, bo trzeba przyznać, że ta moda na noszenie bardzo obcisłych rurek zaczynała człowiekowi wychodzić już bokiem i to nie tylko w przenośni. Cóż, rurki to bardzo niewygodne spodnie, a przez modę na noszenie naprawdę dopasowanych modeli ciężko było nawet zgiąć nogę w kolanie. Jakby tego było mało to i mężczyźni zaczęli nosić dopasowane rurki i efekt finalny w ich wydaniu był naprawdę słaby. Ale na szczęście rurki są passe. Zaś modne są kuloty. Samo słowo kuloty pochodzi od francuskiego słowa culottes. Były to męskie spodnie noszenie w Średniowieczu. Na szczęście współczesne kuloty nie mają nic wspólnego z tamtymi modelami. A jedyne co tak naprawdę łączy je z tym francuskim słowem to fakt, że są tak stylowe jak francuska moda. Współczesne kuloty to spodnie, które powinny być dopasowane w talii i zapinane na mocny zamek kostkowy. Ważne są same nogawki, które powinny sięgać na 2-3 cm przed kostkę i nogawki powinny być szerokie, ale jednocześnie nie dzwonowate. Trzeba przyznać, że noszenie tych spodni nie jest łatwe, bo choć są bardzo stylowe, to niestety szybko można zaburzyć sylwetkę, ale jednak można unikać błędów i zawsze prezentować się w nich obłędnie.

Jak nosić kuloty?

Kuloty to spodnie, które doskonale wpisują się w elegancki czy smart casualowy styl. Ale również można nosić je na sportowo. Trzeba przyznać, że w każdym wydaniu mogą prezentować się naprawdę obłędnie. Wystarczy tylko wybrać właściwy model. Pamiętajcie, że najlepiej pasują kobietom z mocną linią talii, bo tak naprawdę w przypadku bardzo smukłych sylwetek nie można specjalnie popełnić błędu. Ale sytuacja wygląda już zupełnie inaczej, gdy nie macie figury modelki. Ale nie oznacza to wcale, że musicie rezygnować z noszenia takich spodni. Nic bardziej mylnego. Trzeba jednak pamiętać, że kuloty mają dobrze leżeć w tali i na linii bioder, ale nie mogą być bardzo dopasowane w górnej części, bo wtedy uwydatnią wystający brzuch. Do tego w przypadku niskich osób zaleca się noszenie do nich butów na szpilce bądź małej koturnie, tak aby nie skrócić sylwetki. Oczywiście zwróćcie też uwagę na długość i tak jak już Wam wspominaliśmy kuloty powinny sięgać na 2-3 cm przed kostkę, a gdy jesteście bardzo niskie bądź macie sylwetkę typu jabłko, to możecie wybrać nawet takie sięgające 4 cm przed kostkę.

Z czym nosić kuloty?

Kuloty możecie zestawić tak naprawdę z ubraniami niemal w każdym stylu. Doskonale prezentują się w zestawieniu z białą koszulą. Wtedy warto wybrać spodnie w ciemniejszym kolorze bądź też w kolorze beżowym. Do tego wystarczy tylko dobrać marynarkę i szpilki i już świetny, elegancki bądź biznesowy look gwarantowany. Możecie też kuloty zestawić z prostym t-shirtem. Teraz wystarczy tylko wybrać obuwie sportowe bądź sneakersy i już codzienny look w modnym wydaniu jest gwarantowany. Ale kuloty możecie również nosić w smart casualowym wydaniu, czyli zestawić je z elegancką marynarką. Za to pod spód ubrać sportowy t-shirt. Do tego jeszcze buty na małej koturnie i gotowe.

Naprawiaj, a nie wyrzucaj

Nic nie wskazuje na to, aby za kilka lat kuloty miały przestać być modne. Dlatego też pamiętajcie o nadrzędnej zasadzie, która brzmi, by naprawiać, a nie wyrzucać. Jeżeli zauważycie dziurkę to od razu ją zaszyjcie, a jeżeli zamek się Wam zniszczy, to wymieńcie na nowy. Zamki kostkowe doskonale się sprawdzą. Są mocne i trwałe, a przy tym jeżeli wybierzecie szerszy rozmiar możecie zyskać dodatkowe 2 cm w talii, na wypadek, gdybyście przytyły.