Jak dbać o kręcone włosy i wydobyć z nich skręt? Poradnik oczywiście dla mężczyzn

Trend męskich kręconych włosów jest coraz bardziej widoczny. Niektórzy mogą pochwalić się naturalnymi kręconymi puklami czy delikatnymi falami, a inni ten sam efekt mogą osiągnąć poprzez trwałą. Owa trwała może być świetnym wyborem jeśli jest dobrze wykonana. Niezależnie od tego czy włosy są naturalnie kręcone, czy jest to efekt zabiegu trwałej ondulacji trzeba o nie odpowiednio dbać. Jak dobrze wydobyć skręt i nadać fryzurze odpowiednią fakturę i objętość? Oto nasz poradnik dla mężczyzn.

Jaka jest charakterystyka kręconych włosów męskich?

Włosy kręcone mają tendencję do przesuszania się, dlatego w sposób szczególny trzeba dbać o ich nawilżenie. W ich przypadku nie sprawdzą się zwykłe szampony do włosów. Ponadto konieczne jest stosowanie odżywki, bo kręcone włosy mają tendencję do puszenia się. Co ciekawe kręconych włosów męskich nie należy czesać na sucho, bo to po prostu je osłabia, a także jest niezmiernie trudne. Zatem trzeba je czesać po myciu i wybierać do tego celu grzebień do włosów z szerzej rozstawionymi zębami. Kręcone włosy męskie potrzebują na co dzień nawilżenia, ale i witamin. Świetnie prezentują się zarówno w wersji krótkiej fryzury takiej jak french crop, jak i włosów średniej długości w wersji messy hair. Można spinać je w man bun, ale i zaczesywać do tyłu eleganckie, wypielęgnowane fale. Czas więc dowiedzieć się, jak dbać o kręcone włosy męskie i wydobyć z nich skręt.

Jaki szampon wybrać do włosów męskich?

Na początek warto wybrać dobry szampon przeznaczony do włosów kręconych. Wybór takiego produktu zapewnia głębokie nawilżenie i odświeżenie kręconych włosów, czyli dokładnie to, czego potrzebują. Szampon powinien zatem zawierać substancje nawilżające takie jak aloes czy prowitamina B5 albo naturalne oleje takie jak: arganowy, kokosowy, makadamia, z awokado. Decydując się zatem na szampon do włosów kręconych szukaj właśnie takich składników. Odżywka do włosów kręconych powinna zawierać sporo emolientów, a więc substancji nawilżająco-natłuszczających. Nie trzeba obawiać się, że spowodują one nadmierne natłuszczenie włosów. Codzienna pielęgnacja może opierać się na nałożeniu odżywki, umyciu włosów i ponownym nałożeniu odżywki. Jednak częściej stosowaną praktyką jest umycie włosów, a następnie dwukrotne nałożenie odżywki do włosów. Można ją pozostawić na minutę lub 2. Ponadto raz w tygodniu warto nakładać na kręcone włosy maskę od nasady aż po końce. Należy ją pozostawić mniej więcej pół godziny na głowie, a następnie spłukać letnią wodą. Do włosów kręconych można używać też wygodnych odżywek bez spłukiwania w sprayu o lekkiej formule. Jeszcze raz przypominamy, że włosy kręcone czeszemy na mokro i oprócz grzebienia może sprawdzić się szczotka do włosów męska, która dedykowana jest włosom kręconym i trudnym do układania.

Jak układać kręcone włosy męskie?

Przechodzimy do najważniejszej kwestii, a więc układania. Należy zacząć od tego, że na lekko mokre kręcone włosy przed ich rozczesaniem możesz nałożyć prestyler. Następnie do suszenia użyj suszarki z dyfuzorem. Dzięki temu strumień nie będzie zbyt silny i zbyt ciepły. Staraj się nie używać też najcieplejszego nawiewu. Dzięki temu łuski włosa się zamkną, a kręcone pukle będą wzmocnione. W przypadku fryzury messy hair do układania wystarczy prestyler z solą morską albo odżywka do włosów kręconych. Jeśli jednak chcesz gładko zaczesać włosy, to koniecznie wybierz pomadę wodną, która nie obciąży kręconych włosów i pozwoli na ich eleganckie ułożenie.

Co każdy posiadacz kręconych włosów powinien mieć w swojej kosmetyczce?

Na koniec warto zebrać informacje, byś wiedział, jakie kosmetyki do włosów powinieneś mieć w swojej kosmetyczce mając kręcone włosy. Otóż szampon z naturalnymi olejami i odżywka z emolientami to absolutne must have. Możesz sięgnąć po odżywkę do spłukiwania i bez spłukiwania. Ponadto wybierz maskę wzmacniającą do włosów kręconych. Do układania na gładko sprawdzi się pomada wodna, a do ujarzmienia rozwichrzonych loków prestyler. Nie kupuj absolutnie produktów 3w1 do włosów. W przypadku kręconych włosów przesuszą je i spowodują, że będą się puszyć.