Jaki makijaż damski na co dzień?

Trendy makijażowe zmieniają się z roku na rok, a czasem nawet częściej. Obecnie pojęcie „makijażu dziennego” uległo zmianie i nie oczekuje się już, by był on w pełni naturalny i ledwie widoczny.

A zatem makijaż na co dzień powinien być przede wszystkim łatwy i szybki w wykonaniu, by bez żadnego problemu móc go zrobić rano przed szkołą, czy pracą i powtórzyć w następnych dniach.

Porady jak wykonać makijaż na co dzień

Rozświetlona skóra

Ciężki, mocno przypudrowany makijaż już od dawna nie jest zalecany na co dzień. Oczywiście zdarzają się okazje, gdzie będzie on nadawał się nawet lepiej, ale w porannej rutynie przed lustrem najlepiej zmienić go na lekki i szybszy w wykonaniu.

Do tego będzie potrzebny krem BB lub CC zamiast podkładu. Kremy te mają zwykle mniejsze krycie, ale doskonale rozświetlają skórę i są po prostu łatwiejsze w aplikacji. Nie sposób zrobić nimi smugi na twarzy i nie muszą być nałożone idealnie, ponieważ ich celem jest tylko wyrównać koloryt, a nie zamaskować wszystkie niedoskonałości. Dodatkowo lepiej wybrać krem o wykończeniu błyszczącym, a nie matowym. Skóra będzie wtedy dłużej wyglądać świeżo.

Korektor zamiast kryjącego podkładu

Ewentualne niedoskonałości, czy cienie pod oczami warto zamalować dość jasnym, ale dopasowanym do odcienia skóry korektorem. Podkład w trakcie dnia może rolować się pod oczami, a dobry korektor utrzyma się w miejscu. Ważna jest tu aplikacja punktowa, bo zbyt dużo warstw zniszczy efekt zdrowo błyszczącej skóry.

Konturowanie

Kto chciałby marnować rano czas na konturowanie całej twarzy? Zamiast tego można skupić się na rozświetleniu końców oka za pomocą małej ilości korektora, a miejsca takie jak: kości policzkowe, łuk brwiowy, czubek nosa – zaznaczyć jasnym odcieniem rozświetlacza.

Natomiast warto użyć nieco różu na policzkach i minimalnie po bokach nosa. Nada to skórze zdrowszy, cieplejszy odcień i będzie wyglądać dość naturalnie nawet po wielu godzinach, ponieważ róż zmiesza się z naturalnymi rumieńcami na twarzy.

Oprawa oka

Brwi i rzęsy są niesamowicie ważne w każdym makijażu. Na co dzień warto użyć żelu, który utrzyma brwi w miejscu przez cały dzień i sprawi, że oko będzie wyglądać delikatniej. Niektóre żele można kupić w różnych kolorach i dopasować do swoich potrzeb.

Jeśli zaś chodzi o rzęsy, to najważniejsze będzie tu ich podkreślenie wodoodpornym tuszem, by nie spływał on pod oczy w trakcie dnia. Dodatkowo by wypełnić przerwy między rzęsami, najlepiej wziąć na płaski pędzelek nieco czarnego cienia i narysować cienką kreskę na powiece.

Usta jako wykończenie

Jeśli nie zdecydowaliście się na kreskę, dobrym posunięciem będzie mocniejsze zaznaczenie ust. By to wykonać, nie wystarczy użyć szminki, przyda się także konturówka. Ciekawym detalem może być wymieszanie innych kolorów pomadki i konturówki (np. brązowy i różowy), by usta były mocniej wyróżnione nawet bez użycia krzykliwych kolorów. Tu najlepiej sprawdzą się kosmetyki o wykończeniu matowym, gdyż błyszczyki będą „zjadać się” i spływać po ustach, co nie zapewnia pożądanej trwałości.

Tutaj znajdziesz kilka ciekawych rad które pomogą Ci wyglądać lepiej bez zbędnego wysiłku.