Jak chronić wzrok w czasie pracy przy komputerze?

Komputer, tablet i smartfon to urządzenia, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Przy wszystkich swoich zaletach związanych z nowoczesną technologią, mają jedną poważną wadę – negatywnie wpływają na wzrok. Dlatego powinniśmy chronić nasze oczy przed skutkami długotrwałego wpatrywania się w ekran komputera. Rozwiązaniem są okulary do komputera z antyrefleksem.

1.Czym jest niebieskie światło emitowane przez ekrany komputerów?

2. Kompletne okulary do komputera z antyreflaksem

3. Jak zamówić okulary  do komputera?

Czym jest niebieskie światło emitowane przez ekrany komputerów?

Niebieskie światło jest podobne do tego, które, wraz z innymi barwami, emituje słońce. Na niebiesko świecą ekrany telewizorów, komputerów, laptopów, smartfonów i tabletów. Ponieważ spędzamy przed tymi urządzeniami dużo czasu, niebieskie światło ma negatywny wpływ na nasz wzrok. Najczęstszymi problemami jest łzawienie, pieczenie, zaczerwienienia i suchość oczu, wady wzroku i bóle głowy. Pracując przy komputerze przez cały czas, mrugamy rzadziej niż zwykle, co prowadzi do powstania tzw. zespołu suchego oka, a w skrajnych przypadkach do zwyrodnienia plamki żółtej i uszkodzenia siatkówki. Z pomocą przychodzą tu kompletne okulary do komputera z antyrefleksem. Są one niezbędne w profilaktyce chorób oczu, jeśli spędzamy przed ekranem monitora więcej niż cztery godziny dziennie.

Kompletne okulary do komputera z antyrefleksem

Na rynku dostępne są szkła okularowe z powłoką blue control do pracy z komputerem. Sprawia ona, że niebieskie światło emitowane przez ekrany cyfrowe, nie dociera do naszych oczu. Jeśli mamy wadę wzroku, watro przed zakupem okularów, ponownie się przebadać u okulisty, który zdecyduje jakie okulary korekcyjne są dla nas odpowiednie. Jeżeli mamy dobry wzrok, warto postawić na okulary zerówki, które ochronią go przed uszkodzeniami. Dobrze jest dodatkowo zamówić szkła z powłoką antyrefleksyjną, jeśli w przerwach w pracy spędzamy czas na świeżym powietrzu. Okulary ochronne do komputera, eliminują zmęczenie oczu, zapobiegają chorobom i wadom wzroku oraz bezsenności. Badania wykazały bowiem, że niebieskie światło, działa podobnie jak światło słoneczne, pobudzając organizm do aktywności.

Jak zamówić okulary do komputera?

Nowe okulary z powłoką blue control i antyrefleksem można kupić w sklepie stacjonarnym, albo w  optycznym sklepie internetowym. W tym drugim przypadku, należy najpierw wybrać odpowiednie oprawki, dostosowane do kształtu naszej twarzy. W asortymencie znajdziemy oprawki w owalnym kształcie, kwadratowe, okrągłe, czy też lubiane przez panie „kocie oczy”. Potem należy wpisać informację o wadzie wzroku, dodać opcję ze szkłami blue control i antyrefleksem i opłacić zamówienie. Na początek warto wybrać niedrogie okulary, ale zapewniające komfort noszenia i dobre widzenie. Szkła do komputera nie są idealnie przezroczyste, ale nie wpływa to na jakość widzenia.