Jak podkreślić talię z pomocą kurtki na jesień?

Ideał kobiecej sylwetki to figura klepsydry. Odznacza się ona krągłymi i apetycznymi biodrami, jędrnym i pełnym biustem, szczupłymi nogami i ramionami oraz – co jest chyba najważniejsze – niesamowicie wąską talią.

Niestety nie każda kobieta może poszczycić się podobnymi atutami. A najwięcej cierpienia sprawia paniom brak talii, który zimową porą zostaje jeszcze bardziej podkreślony poprzez luźną i bezkształtną odzież wierzchnią. Istnieją jednak pewne specjalne kurtki damskie jesienne, które tę talię same mogą sprytnie utworzyć. To świetny wariant dla każdej kobiety. Te kurtki przydadzą się zarówno paniom o figurze prostokąta bądź gruszki, jak i tym, które mimo swoich kształtów klepsydry chciałyby jeszcze mocniej zaakcentować swoją wąską talię.

Bo wbrew pozorom nie tylko płaszcze jesienne mogą być wyposażone w paski. Skoro są one tym elementem, który najkorzystniej wpływa na sylwetkę i skoro potrafią efektywnie stworzyć szczupłą talię, warto uzupełnić nimi także zwykłą kurtkę. Pasek przewiązany w okolicy pępka zawsze pozytywnie zadziała na całą figurę. Podkreśli on ten najwęższy odcinek sylwetki i przy okazji sprawi, że biodra wydadzą się pełniejsze i większe. To dobrze, że już nie tylko klasyczne trencze czy marynarki wyposażane są w paski. Ostatnio zawierają je także liczne kurtki jesienne damski. Nawet te jeansowe przewiązywane są fantazyjnymi szarfami, które przy okazji wydobywają z nich jeszcze ciekawszy wizerunek. A jeśli do kurtki nie został dołączony pasek, zawsze można go dołączyć samemu. W przypadku jesiennej odzieży najlepiej sprawdzą się grubsze paski, które nie zginą na tle futerek i puchatych kołnierzy.

Kurtki jesienne damskie naprawdę potrafią zaskakiwać. Jak się okazuje, nie muszą wcale maltretować sylwetki, bo mogą ją poprawiać i kształtować. Chcąc zapewnić sobie atrakcyjny wygląd figury, warto na pewno zdecydować się na płaszcz lub kurtkę przewiązywaną w miejscu talii. Do posiadanej już odzieży można natomiast samodzielnie dodawać różnego rodzaju paski. Jako że są to dodatki do garderoby, przy okazji zawsze uzupełniają one proste stylizacje i nieco je urozmaicają.