Makijaż permanentny brwi

Codzienne malowanie brwi bywa męczące i pracochłonne. A nie każda kobieta ma czas i ochotę na to, by każdego dnia przeznaczać te dziesięć czy piętnaście minut na wyrysowanie, zaznaczenie i podkreślenie włosków otaczających oczy.

Stąd właśnie wzięła się moda na makijaż permanentny. Jest to idealne rozwiązanie dla tych pań, które chciałyby uzyskać trwały dobry wygląd brwi, by nie musieć ich potem samodzielnie malować.

Makijaż permanentny brwi powstał z myślą o osobach, które przede wszystkim nie mają zbyt wiele czasu w ciągu dnia. Nie chcą go tracić na używanie kolorowych kosmetyków. Wstają wcześnie rano do pracy, dlatego też zwykle mają jakieś pół godziny na wyszykowanie się do wyjścia, więc jeśli w tym czasie chciałyby pomalować brwi, musiałyby zrezygnować z malowania rzęs czy nawet zjedzenia śniadania. Makijaż permanentny sprawdza się także u innych kobiet. Bardzo często decydują się na niego te panie, które np. regularnie uprawiają różne dyscypliny sportowe, a mimo tego nawet na siłowni czy na basenie chciałyby wyglądać dobrze, jednak nie chcą korzystać z tradycyjnych kosmetyków, gdyż boją się, że te spłyną lub rozetrą się pod wpływem wody bądź potu. A taki trwały makijaż pozostaje niewzruszony na działanie czynników zewnętrznych. Niestraszna jest mu wilgoć, wiatr czy jakiekolwiek inne warunki atmosferyczne. On przez cały czas utrzymuje się na włoskach, dzięki czemu nie trzeba go poprawiać w ciągu dnia czy nawet zmywać. Demakijaż przestaje być konieczny, a to pozwala na ograniczenie ilości używanych kosmetyków. Skóra może wtedy lepiej oddychać i staje się zdrowsza oraz atrakcyjniejsza.

Makijaż permanentny brwi ma zatem wiele wyjątkowych zalet. Pozwala on na delikatne podkreślenie naturalnego kształtu włosków bądź zmianę tego kształtu, jeżeli ten naturalny nie pasuje do twarzy bądź do oczu. Czasami też z jego pomocą zagęszcza się włoski albo się je pogrubia. Pozwala to na wyrównanie powstałych wcześniej nierówności i uzupełnienie braków, na które często narzekają chociażby blondynki oraz te panie, które zbyt mocno regulują swoje brwi.

W związku z tym, że zabieg ten jest dość inwazyjny dla ciała, może wiązać się z kilkoma przeciwskazaniami. Stąd wiele kobiet może zadać sobie następujące pytanie: „Czy makijaż permamentby brwi a karmienie piersią i w czasie ciąży to dobry pomysł?”. Odpowiedź na to i inne pytania znajdziecie na Portalu Ciążowy.pl!