Jak zadbać o rzęsy i zapewnić im lepszy wygląd?

Piękne rzęsy to niewątpliwie olbrzymi atut kobiecej urody. Nie bez powodu to właśnie maskara uchodzi za jeden z najważniejszych kosmetyków do makijażu.

Niemalże każda kobieta używa jej codziennie. Maskary fantastycznie wydłużają, pogrubiają i podkreślają rzęsy, dzięki czemu te stają się efektowną ozdobą całego oka. Zalotka do rzęs tylko wzmacnia ten efekt. Ona służy głównie do podkręcania włosków, tak więc używa się jej przed maskarą. Aby jednak spojrzenie było jeszcze bardziej kuszące i atrakcyjne, o rzęsy warto dbać na co dzień. Należy je pielęgnować tak samo jak skórę twarzy czy całe ciało. Rzęsy też polubią się z różnymi produktami kosmetycznymi. To właśnie dzięki nim będą wyglądać świetnie nawet wtedy, gdy nie zostaną niczym pomalowane.

Rzęsy nie są jednak tylko i wyłącznie dodatkiem do urody. One spełniają wiele znacznie ważniejszych funkcji, o których warto by było wspomnieć. Są przede wszystkim ochroną dla oka. Włosy nie występują na ludzkim ciele bez powodu – mają je zabezpieczać, stając się dla niego tarczą, przez którą nie będą się przedostawać żadne negatywne czynniki z zewnątrz. Rzęsy chronią głównie oczy. Nie dopuszczają do nich pyłków, kurzu, zanieczyszczeń i innych drobinek. Bardzo ważne jest zatem to, by o nie dbać. A w tym celu nie wystarczy po prostu ich malować. Tusz czy zalotka do rzęs powinny być wyłącznie dodatkiem. O rzęsy można natomiast zadbać chociażby poprzez skoncentrowanie się na dokładnym oczyszczaniu cery.

Demakijaż to jeden z ważniejszych etapów pielęgnacji skóry twarzy. Należy go przeprowadzać codziennie (jeśli tylko makijaż jest wykonywany codziennie) i to bardzo dokładnie. Wiele kobiet traktuje go jednak po macoszemu. Zmęczone nie mają ochoty na długotrwałe przesiadywanie w łazience, tak więc na szybko przecierają twarz wacikiem nasączonym płynem i myślą, że to im wystarczy. Aby natomiast dokładnie usunąć pozostałości po tuszu ze wszystkich włosków, najlepiej użyć specjalnego olejku do demakijażu. Znakomicie poradzi on sobie z rozpuszczeniem kolorowych produktów. Wystarczy przez kilka minut wmasowywać go w wybrane obszary twarzy (w tym także rzęsy), a następnie spłukać go ciepłą wodą.