Jakie kosmetyki do makijażu warto kupić?

Makijaż jest czymś dobrym, czymś, z czego każda kobieta jest w stanie zrobić świetny użytek. Musi tylko tego chcieć i oczywiście sięgnąć po dobre kosmetyki do makijażu.

Tak naprawdę nie trzeba mieć ich wiele, by móc na co dzień dbać o swoją urodę i przynajmniej subtelnie ją poprawiać. Jakie kosmetyki warto zatem mieć w szafce, by bez trudu z ich pomocą wykonywać różne dzienne makijaże?

Absolutnym niezbędnikiem wszystkich kobiet, a zwłaszcza tych zmagających się z różnymi niedoskonałościami, powinien być dobry korektor. To trochę taka mini wersja podkładu, która służy do ukrywania większych i mniejszych defektów skórnych. Korektory występują w różnych odcieniach. Najbardziej uniwersalne i najprostsze w użyciu są oczywiście te w kolorze skórze. Jeżeli jednak kobieta ma największy problem z zaczerwienioną cerą lub aktywnymi stanami zapalnymi bądź ropnymi krostami, powinna wybrać dla siebie także korektor w zielonym kolorze, który znakomicie neutralizuje czerwony odcień.

Kolejna rzecz to wspomniany już podkład. On ma już za zadanie zapewnić buzi jednolity odcień i ogólnie ją upiększyć. Klasyczne podkłady mogą okazać się jednak zbyt ciężkie dla cer wrażliwych i delikatnych. Chcąc zastąpić je zatem jakimś bardziej naturalnym i lekkim produktem, warto postawić na mineralne kosmetyki do makijażu, czyli np. mineralny krem BB. Nawet taki podkład zawsze jednak będzie wymagać utrwalenia. Aby mógł on jak najdłużej utrzymać się na skórze, należy zatem pokryć go cienką warstwą pudru. Puder jest trzecim takim niezbędnym produktem przeznaczonym do wykonywania makijażu. Po prostu trzeba go mieć. A warto też zawsze nosić go przy sobie, dla ewentualnych poprawek.

Na sam koniec należałoby jeszcze wspomnieć o tuszu do rzęs, czyli absolutnej podstawie każdego makijażu – zarówno tego dziennego, jak i wieczorowego. Bardziej wymyślne kosmetyki do makijażu oka na co dzień można sobie odpuścić. Z tuszu do rzęs nigdy nie należy jednak rezygnować. Tylko on jest w stanie wydobyć ze spojrzenia prawdziwą głębię.