Lumpeksy, czy warto się w nich ubierać?

Lumpeksy, czy warto się w nich ubierać?

Sklepy z odzieżą używaną, second – handy lub tak zwane „lumpeksy” stają się coraz popularniejsze i przybywa ich miłośników. Jest to doskonała alternatywa względem nowych ubrań. Zakupy w lumpeksach pozwalają oszczędzić znaczną ilość pieniędzy. A przy odrobinie szczęścia – można w nich znaleźć istne, odzieżowe perełki. Kwitnie również handel odzieżą używaną, nie tylko w sposób stacjonarny, ale przede wszystkim za sprawą licznych aplikacji przeznaczonych do sprzedaży ubrań.

Odzież używana – warto się nią zainteresować?

Oczywiście, że tak. Kupno odzieży używanej to nie tylko spora oszczędność finansowa, ale i satysfakcja z podarowania przedmiotowi drugiego życia. Dodatkowo często ubrania określane jako „używane” są w rzeczywistości w stanie idealnym, wręcz nieskazitelnym. Odwiedzając liczne i znajdujące się praktycznie w każdym mieście lumpeksy, można także natrafić na istne perełki. Ich wartość znacznie przekracza cenę znajdującą się na metce. Bardziej biegli w temacie wykorzystują to nawet w celach zarobkowych. Często sprzedawca takiego przybytku nie ma pojęcia, że wystawiona przez niego bluza jest w rzeczywistości warta o wiele więcej.

Wady kupowania odzieży używanej – na co uważać?

Dokonując zakupów bezpośrednio w sklepach z odzieżą używaną, mamy szanse obejrzeć każdy centymetr kwadratowy danej koszulki, bluzy czy spodni. Nie umknie więc naszej uwadze żadna plama, dziurka czy inny defekt. Mamy więc pewność, że zakupiony przedmiot jest w stanie, który nas zadowala. Problemy zaczynają się podczas zakupów za pośrednictwem aplikacji lub grup ogłoszeniowych, szczególnie popularnych w social – media. Przede wszystkim, należy liczyć się z faktem, że kupując używane ubrania online, możemy zwyczajnie trafić na nieuczciwego sprzedawcę, który zwyczajnie zataił rzeczywisty stan danego przedmiotu.