Naszyjniki na szyję na każdą okazję

Naszyjniki na szyję to ozdoba, która doda charakteru każdej kreacji. Wybierając odpowiedni wisiorek, możemy wyrazić swój nastrój, a nawet uczucia. Jak dobrać naszyjnik? Czy obowiązują w tej kwestii ściśle określone reguły, czy też masz pełną dowolność? Sprawdź!

Naszyjniki na szyję – biżuteria znana od wieków

Naszyjniki  w postaci kamiennych koralików znane i noszone były już 4 tysiące lat temu. Pierwsze naszyjniki na szyję ze złotymi zdobieniami liczą sobie ponad 2 tysiące lat! Biżuteria tego typu chętnie noszona była zarówno przez eleganckie damy, jak i mężczyzn. Obecnie mamy ogromny wybór wisiorków wykonanych z różnych materiałów: zarówno szlachetnego złota i srebra, jak i innych metali oraz rzemyków. Można też wybrać naszyjniki z bogatymi zdobieniami i kamieniami szlachetnymi. Ta znana od wieków ozdoba nadal jest chętnie noszona na różne okazje, również na co dzień. Dostępne są nawet naszyjniki dla par: nosząc je, mamy poczucie uczuciowej więzi z drugą osobą, nawet gdy fizycznie jesteśmy oddaleni o setki kilometrów.

Jaki naszyjnik wybrać?

Wybór naszyjnika to kwestia bardzo indywidualna. Pamiętajmy jednak, że jest to element biżuterii i stroju, który przyciąga wzrok rozmówcy i może wpłynąć zarówno na odbiór naszej osoby, jak i ogólny wygląd stylizacji. Dlatego naszyjnik dobrze jest dopasować do okazji oraz stroju. Bogato zdobione naszyjniki na szyję doskonale pasują do wieczorowej sukni i na uroczyste okazje. Na rodzinny obiad czy inną uroczystość możemy wybrać naszyjnik złoty lub srebrny, odpowiednio dobrany do stroju. Na co dzień i do pracy sprawdzą się bardziej stonowane naszyjniki, na przykład w postaci wisiorka na srebrnym lub złotym łańcuszku. Jednak do formalnego stroju, w tym do garsonki, i na biznesowe spotkania sprawdzą się także nieco bardziej okazałe naszyjniki, na przykład z geometrycznym wzorem wisiorka.

Naszyjniki matowe czy z połyskiem?

Tu znowu najlepiej zdajmy się na własny indywidualny gust oraz to, czy dany naszyjnik pasuje do wybranej kreacji. Naszyjniki na szyję – zarówno matowe, jak i z pięknym połyskiem – doskonale podkreślają urodę. Jedyna wskazówka jest taka, że warto wybierać naszyjniki wykonane ze szlachetnych metali, srebra i złota, które nie uczulają. Pamiętajmy, że skóra szyi i dekoltu jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego warto wybrać naszyjnik, który nie spowoduje podrażnień, zwłaszcza jeśli ma bezpośredni kontakt z ciałem. Rada ta dotyczy zwłaszcza wisiorków na łańcuszku, które wiele osób wybiera jako codzienne dopełnienie stroju. Srebro lub złoto to najbezpieczniejszy wybór, a ceny są zróżnicowane, więc każdy z pewnością wybierze coś odpowiedniego dla siebie i na daną okazję.