Srebrny choker – z jakimi stylizacjami się skomponuje?

Wśród damskiej biżuterii pojawiają się coraz nowsze trendy. Często nawiązują one do elementów, które były modne jakiś czas temu. Zwykle ich forma komponuje się jednak lepiej z zyskującymi popularność stylami. Przykładem mogą być tutaj srebrne chokery. Co warto o nich wiedzieć i kiedy będą korzystnym wyborem?

Modne akcesorium w świeżej odsłonie

Łańcuszki i opaski przylegające do skóry na szyi już od kilku lat cieszą się dużą popularnością. Akcesoria nawiązujące do zwyczajów sprzed wieków zostały odkryte na nowo i zaadaptowane do współczesnej mody. Wśród najbardziej popularnych chokerów można było dotąd zaobserwować wstążki i koronkowe elementy. Wciąż popularne są modele w barwie czerni, które nadają kreacjom wyrazistego charakteru. Choć bardzo modne, ozdoby te nie zawsze komponują się z eleganckimi i odświętnymi stylizacjami. Odpowiedź na takie zapotrzebowanie stanowi właśnie srebrny choker.

Jaką biżuterię można odnaleźć w tej kategorii?

Świeża odsłona chokerów łączy w sobie charakter wyrazistych dodatkowych z delikatnymi łańcuszkami. Ozdoby z tej kategorii są często cienkie i eleganckie. Odnaleźć tu można wiele egzemplarzy nawiązujących do trendu krótkich łańcuszków z zawieszkami w geometrycznych kształtach. Srebrny choker może być niepozorną nitką szlachetnego metalu oplatającą szyję. Stanowi wówczas subtelny, a zarazem oryginalny dodatek. Odnaleźć tu można też elementy z kilkoma łańcuszkami lub o grubości tasiemek. Popularnym rozwiązaniem stają się również chokery z kilkoma delikatnymi zawieszkami ze srebra.

Jak dopasować ten dodatek do stylizacji?

Za zaletę srebrnych chokerów uznaje się ich uniwersalność. Dzięki klasycznemu, a zarazem niebanalnemu wyglądowi doskonale komponują się one ze stylizacjami na różne okazje. Pojedynczy, cienki łańcuszek sprawdzi się jako dodatek do stroju formalnego. Szczególnie dobrze podkreśli charakter stylizacji w chłodnych barwach. Model z dwóch lub większej ilości sznureczków z drobną zawieszką to doskonały wybór do noszenia na co dzień. Będzie pasował zarówno do zupełnie casualowych, jak i odrobinę bardziej eleganckich kreacji.

Srebrny choker z kilkoma zawieszkami będzie z kolei doskonałym uzupełnieniem stylizacji wyjściowych. Delikatne akcesorium skomponuje się z wyrazistą sukienką. W przypadku nierzucających się w oczy ubiorów warto połączyć choker z luźniejszym naszyjnikiem. Modny dodatek dopasowany do gustu i ubioru z pewnością okaże się korzystnym wyborem. Warto stawiać na elementy biżuterii o wszechstronnym zastosowaniu.