Tatuaż na plecach – Wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

Szukasz nowego pomysłu na tatuaż? Pomyśl o tatuażu… na plecach! Co prawda, wielu z nas uważa, że tatuaż na plecach to tylko duże i pełne projekty. Jest to jednak błędne myślenie, ponieważ możliwości na dziarę właśnie w tym miejscu jest naprawdę sporo. To, jaki wzór wybierzesz, zależy tylko od ciebie! Do wyboru masz setki stylów oraz motywów, którymi możesz się zainspirować. Dodatkowe, w grę wchodzą zarówno projekty obejmujące całe plecy, jak i mniejszy, tylko na część tej części ciała. Jesteś ciekaw naszych propozycji na tatuaż na plecach? Czas zagłębić się w lekturę.

Tatuaże na całych plecach

Wykonanie tatuażu na całych plecach wymaga dużo czasu, pieniędzy, ale także i bólu. Warto jednak dodać, że efekt końcowy jest zachwycający, a taki tatuaż może stać się arcydziełem. Dzięki tak dużej i płaskiej powierzchni, artysta ma szansę zaprojektować szczegółowy wzór, który zachwyci niejednego z was. Oczywiście, duży tatuaż wymaga kilku sesji tatuażu. Dodatkowo, ceny takich projektów zaczynają się od kilku tysięcy złotych. Najczęściej wybieranymi projektami na całych plecach są krajobrazy, czy geometria.

Tatuaż na górnej części pleców

Górna część pleców wciąż jest popularnym miejscem wykonywania tatuaży (w większości) męskich. Górna część pleców, będąca jednym z najgładszych i najbardziej płaskich obszarów ciała, stanowi idealne tło dla szczegółowych i skomplikowanych wzorów. Zazwyczaj, są to wzory zwierzęce, czy baśniowe. Popularne są także napisy.

Tatuaż na kręgosłupie

Tatuaż na kręgosłupie to zdecydowanie popularny trend w tatuażach damskich. Często, na to miejsce, miłośniczki tatuażu wybierają tatuaże z motywem kwiatów, ale także i napisy zawierające motta życiowe, czy cytaty w różnych językach. Popularnością cieszy się również abstrakcja.

Tatuaż na plecach i ramionach

Aby uzyskać ciekawy tatuaż, możesz wybrać wzór, który obejmie zarówno plecy, jak i ramiona, tworząc tym samym dużą i spójną kompozycję na naszym ciele.

Tatuaż na plecach i szyi

Tatuaż w stylu “kołnierzyka” to trend zyskujący na popularności. Można też zastosować bardziej subtelne i stylowe podejście, wykonując tatuaż, który zaczyna się na szczycie kręgosłupa, a kończy na linii włosów. Szczególnie dobrze będą tu wyglądać abstrakcyjne wzory

Mały tatuaż na plecach

Jesteś zwolennikiem małych i delikatnych tatuaży? Plecy to również dobre miejsce, aby wykonać i taką dziarę. Pomysły na tatuaże na plecach nie mają końca! Mogą być to kwiaty, napisy, mikrorealistyczne zwierzęta, geometria, czy abstrakcja. Najczęściej wybieranymi miejscami na małe tatuaże na plecach są łopatki oraz kark. Może właśnie tam zdecydujesz się wydziarać wymarzony wzór?

Tatuaż skrzydła na plecach

Tatuaże ze skrzydłami często mają znaczenie duchowe, symbolizują stawanie się lepszym człowiekiem, a także uwolnienie od problemów i niepowodzeń. To właśnie dzięki temu znaczeniu, tatuaż skrzydeł zyskał tak dużą popularność. Chociaż dzisiaj trend ten odchodzi od nas małymi krokami, jeszcze 15 lat temu, podziwiały go tysiące osób.

Tatuaż smoka na plecach

Tatuaż na plecach z motywem smoka to jeden z najczęściej wybieranych tatuażu przez mężczyzn na tej części ciała. W większości, miłośnicy tatuażu decydują się na ten chiński odpowiednik, który idealnie dopasowuje się do pozostałych, azjatyckich wzorów.

Tatuaż na plecach w stylu japońskim

Tatuaż japoński to zdecydowanie jeden z bardziej charakterystycznych i przyciągających wzrok stylów. Chociaż tradycyjne japońskie tatuaże są wykonywane ręcznie, ten sam efekt można uzyskać za pomocą zwykłej, dobrze już nam znanej, maszynki. Jasne kolory, odważne odcienie i znaczące symbole to klasyczne elementy tatuażu japońskiego.

Geometryczny tatuaż na plecach

Coraz większą popularnością cieszą się tatuaże geometryczne – wzory skupiające się na abstrakcyjnych kształtach, liniach i wzorach. Są one dobrym pomysłem nie tylko na mniejsze projekty, ale również na dużą, pokrywającą całe plecy, geometryczną kompozycję.

Zarezerwuj tatuaż na plecach na INKsearch.co

Masz już pomysł na swój wymarzony tatuaż na plecach? Teraz wystarczy tylko znaleźć artystę, który spełni twoje wymagania oraz zarezerwować u niego sesję tatuażu. Mamy dla ciebie dobrą informację – obie te rzeczy możesz zrobić z poziomu platformy INKsearch.co! To miejsce łączące zarówno studia, artystów, jak i miłośników tatuażu, dzięki któremu możesz odnaleźć tysiące inspiracji i zarezerwować sesję tatuażu.