Trendy kolorystyczne w obuwiu

Trendy kolorystyczne w obuwiu zmieniają się dość dynamicznie. Można śmiało powiedzieć, że co sezon inny odcień bije rekordy popularności. Trzeba jednak wiedzieć, że kolory zdecydowanie rzadziej zmieniają się w modzie męskiej. Trendy od wielu lat się utrzymują i tylko od czasu do czasu pojawiają się w nich małe rewolucje, które zachęcają panów do eksperymentowania z własnymi stylizacjami. Jakie trendy kolorystyczne będą rządzić w tym roku?

Bez zaskoczenia – na pierwszym miejscu czerń

Najbardziej popularne buty męskie są czarne. W tym wypadku nie ma żadnego zaskoczenia, bo czerń w męskiej garderobie króluje już od wielu lat. W przypadku obuwia ma to związek z tym, że czerń jest bardzo popularnym odcieniem dla skóry – naturalnej oraz syntetycznej. Czerń jest elegancka i uniwersalna. Pasuje do wielu typów spodni i stylów. To kolor ponadczasowy i zawsze wygląda świetnie. Dlatego jeśli nie wiesz, w jakim kolorze wybrać buty i nie możesz się zdecydować – wybierz czarne. Na pewno będą dobrze wyglądały, a Ty będziesz czuć się w nich dobrze. Nawet jeśli nie przepadasz za czernią, to w swojej garderobie powinieneś mieć przynajmniej jedną parę butów w tym kolorze. Przydadzą się one do najbardziej eleganckich stylizacji na oficjalne wydarzenia.

Trochę ciepła – postaw na odcienie brązu

W tym sezonie bardzo dużym zainteresowaniem będą cieszyły się buty męskie w odcieniach brązu. Na szczególną uwagę będą zasługiwały buty w ciepłych tonach – od czekoladowego po karmelowy. To dość szeroka gama kolorystyczna, choć w modzie będą wyłącznie ciepłe odcienie. To one szczególnie dobrze wyglądają w zestawieniu z chłodnymi odcieniami klasycznych dżinsów. W ten sposób tworzą zbilansowaną całość, która po prostu wygląda dobrze. Buty w odcieniach brązu szczególnie dobrze sprawdzą się do stylizacji codziennych. Trzeba jednak pamiętać, że brązowe obuwie i czarny garnitur nigdy nie były dobrym zestawem i obecnie wciąż taki duet jest niedopuszczalny. Brązowe buty można nosić o każdej porze roku. Jasne, karmelowe obuwie szczególnie dobrze prezentuje się jako element stylizacji młodzieżowych. To kolor, który dobrze współgra z innymi odcieniami, więc łatwo jest wykorzystywać go w swoich stylizacjach.

A może granatowy?

Ciekawą propozycją są buty w odcieniach granatu. Zwykle kolor ten jest tak ciemny, że niemal wpada w czerń. Dzięki temu jest on bardzo elegancki, ale równocześnie nie jest nudny. To zupełnie nowa odsłona klasycznej czerni, która może do pewnego stopnia być dla niej alternatywą. Wprawdzie granatowe buty i czarne spodnie nie będą wyglądały dobrze, bo ich odcienie są zbyt do siebie zbliżone, ale mogą one być doskonałym dodatkiem do spodni we wszystkich innych kolorach – od niebieskich aż po białe. To też dobry sposób na to, by do swojej garderoby wprowadzić odrobinę koloru i świeżości. Granatowy sprawdza się świetnie jeśli chodzi o obuwie sportowe czy mokasyny. To bardzo dobra barwa do wiosennych stylizacji. Granatowe buty będą pasowały do wakacyjnych szortów czy spodni długości 3/4.