Zegarek kwarcowy damski i męski – czym charakteryzują się czasomierze z tym mechanizmem?

Zegarki na nadgarstek, tak samo jak biżuteria, dostępne są w ofertach sklepów, internetowych i stacjonarnych, w wielu stylach oraz wykończeniach, co sprawia, że każda kobieta i każdy mężczyzna znajdzie odpowiedni model dla siebie – zarówno codzienny, jak i elegancki pasujący do szykownych kreacji. Klasyczną propozycją są zegarki kwarcowe. Czym się one charakteryzują i komu mogą się spodobać?

Zegarek kwarcowy – czyli jaki?

Zegarki kwarcowe to modele bez wątpienia wyjątkowe. To, co je wyróżnia, to przede wszystkim mechanizm działania. Odmierzanie czasu możliwe jest dzięki kryształowi kwarcu, który znajduje się wewnątrz tarczy. Zegarek kwarcowy damski  i męski napędzany jest dzięki baterii. Pamiętać tylko trzeba, aby regularnie ją wymieniać. Jednak w zupełności wystarczy robić to raz na kilka lat. Ogromną zaletą mechanizmów kwarcowych jest to, że mimo sporadycznego użytkowania zegarek z dobrą baterią zawsze jest sprawny. Nie jest konieczne jego ręczne nakręcanie. To czyni go rozwiązaniem dobrym np. dla osób szczególnie zabieganych.

W jakich modelach zegarków znajdziemy mechanizmy kwarcowe?

Zegarki oparte o działanie mechanizmu kwarcowego są powszechnie używane. Dlatego bez trudu znajdziemy modele o bardziej sportowym, jak i eleganckim charakterze. Zegarek kwarcowy damski i męski dostępny jest zarówno w wersji z tarczą ze wskazówkami, jak i elektryczną. W zależności od wykończenia tarczy oraz materiału, z jakiego wykonana jest bransoleta czy pasek zegarka, model może być odpowiedni do luźniejszych stylizacji bądź bardzo formalnych, jak sukienki czy garnitury zakładane na bale oraz inne oficjalne imprezy. Zazwyczaj bransolety i tarcze ze wskazówkami wykonane są ze stali szlachetnej, co nadaje im klasycznego i ponadczasowego wyglądu. Z kolei modele z wysokiej jakości skórzanym paskiem będą mieć elegancki, ale bardziej uniwersalny charakter. Natomiast najmniej formalne będą zegarki kwarcowe z elektronicznym wyświetlaczem bądź z tarczą zawierającą dodatkowe zegary oraz paskiem ze sztucznego materiału. Takie rozwiązanie będzie idealne dla osoby, która lubi uprawiać sport, np. biegać.

Czy zegarki kwarcowe mogą mieć dodatkowe funkcje?

Mechanizm kwarcowy jest niezwykle precyzyjny. Co więcej, zaawansowane zegarki kwarcowe mogą też być wyposażone w wiele przydatnych funkcji. Przede wszystkim znajdziemy je w modelach sportowych. Zazwyczaj posiadają one GPS, podświetlaną tarczę oraz synchronizację dzięki falom radiowym. Dlatego też zegarki kwarcowe popularne są również wśród osób lubiących styl sportowy oraz nowoczesne rozwiązania połączone z trwałością i niezawodnością mechanizmu napędowego.

Zegarek kwarcowy posiada wiele zalet, które przemawiają na jego korzyść. Dlatego też damskie i męskie modele cieszą się dużą popularnością wśród różnych grup wiekowych.