Do jakich kreacji warto dobrać stanik typu bardotka?

Wyglądają niezwykle kobieco, a sama ich nazwa przyciąga zainteresowanie kobiet. Bardotki, bo o nich mowa, zdobyły dużą popularność już wiele lat temu, kiedy to modne stały się sukienki bez ramiączek. Choć wtedy same staniki tego typu nie były jeszcze w Polsce powszechne, to dziś możemy nie tylko wybierać spośród różnorodnych modeli, ale również dobierać bardotki do innych kreacji. W jakich przypadkach sprawdzają się one najlepiej?

Sukienka lub bluzka bez ramiączek

W ostatnim czasie do łask wracają sukienki i bluzki bez ramiączek, które są szczególnie popularne w porze letniej. Gdy bardotki nie były jeszcze powszechnie dostępne, kobiety często decydowały się założyć do nich stanik z silikonowymi ramiączkami, dziś jednak takie rozwiązanie nie spotyka się z uznaniem. Wszystko dlatego, że silikonowe ramiączka wyglądają nieestetycznie i w znaczny sposób odznaczają się, zamiast stać się niemalże niewidoczne. Tymczasem bardotkę można nosić bez ramiączek, gdyż posiada ona specjalną, silikonową powłokę, dzięki której stanik niemalże przykleja się do ciała i utrzymuje na właściwym miejscu przez cały czas.

Nietypowy dekolt

Kobiety bardzo chętnie wybierają sukienki oraz bluzki, które posiadają ciekawe, uwydatniające ich atuty dekolty. Niestety, dobranie do nich odpowiedniego stanika może okazać się nie lada wyzwaniem. Wtedy też z pomocą przychodzą bardotki, które charakteryzuje stosunkowo głębokie wycięcie. Dzięki temu sprawdzą się one szczególnie w przypadku naprawdę głębokich dekoltów, gdzie zwyczajnie staniki mogłyby ujrzeć światło dzienne. Bardotki są również dobrym rozwiązaniem do bluzek czy sukienek z dekoltami kwadratowymi. Biustonosze o tradycyjnym kroju mogą bowiem wystawać spod nieco głębszych, symetrycznych dekoltów. Tymczasem ramiączka w staniku typu bardotka są niejako schowane, dzięki czemu idealnie sprawdzają się przy tego typu dekoltach.

Wiązanie na plecach

Bardotki doskonale wypadają także w przypadku kreacji, które posiadają wiązanie na plecach. Faktem jest bowiem, że do nich także trudno dobrać biustonosz, który nie będzie w żaden sposób się odznaczał. Ramiączka bardotki można swobodnie odpiąć, dzięki czemu nie będą one widoczne. Wiązanie na plecach, tak jak kreacje bez ramiączek, powracają na wybiegi, dlatego też warto zakupić na lato bądź na przyjęcie tego typu sukienkę, nie martwiąc się tym samym o stanik, jaki do niej dobierzemy. Jak widać zastosowanie pozornie prostej bardotki jest niezwykle szerokie, dlatego powinna mieć ją w swojej szafie każda kobieta.