Do jakich ozdób i dekoracji można wykorzystać szyszki?

Dekoracje stanowią nieodłączny element wystroju wnętrz. Szczególnie, sprawdzają się podczas rozmaitych uroczystości i świąt. Niewątpliwie atrakcyjnie prezentują się te wykonane samodzielnie, do przygotowania, których wykorzystano np. szyszki ozdobne. Najczęściej stosuje się je do stworzenia stroików jesiennych czy bożonarodzeniowych, ale nie tylko. Sprawdzą się one także podczas wykonywania innych dekoracji i w tym artykule właśnie podpowiemy, jakich.

Co może okazać się przydatne do wykonania ozdób z szyszek?

W zależności od tego, z jakimi elementami połączymy szyszki, mogą one stanowić doskonałą dekorację jesienną, bożonarodzeniową, a nawet całoroczną. Można je zdobyć w łatwy sposób, choćby podczas spaceru po parku czy lesie lub kupić gotowe szyszki dekoracyjne. Wybierając tą pierwszą opcję, warto rozejrzeć się wokół siebie, gdyż znajdziemy tam także wiele innych materiałów przydatnych podczas tworzenia ozdób. Mowa tu między innymi o gałązkach drzew iglastych, mniejszych patyczkach, elementach kory, jarzębinie, kolorowych liściach czy żołędziach. Ponadto, aby wykonać ozdoby z szyszek, warto zaopatrzyć się również w inne akcesoria, które pozwolą na solidne połączenie poszczególnych elementów. Chodzi głównie o gąbki, szklane pojemniki, druciki, sznureczki itp. Chcąc wykonać szyszki ozdobne warto także zadbać o inne, gotowe elementy dekoracyjne takie jak wstążki, kokardki czy farby lub brokat w sprayu. Kompletując zestaw do wykonania ozdób z szyszkami w roli głównej, nie zapomnijmy także o akcesoriach typu nożyczki, szczypce czy pistolet klejowy.

Jakie ozdoby można wykonać z szyszek?

Już na etapie kompletowania zestawu do wykonania dekoracji z zastosowaniem szyszek, warto dokładnie przemyśleć, jakie ozdoby chcielibyśmy z nich wykonać. To pozwoli nam zaopatrzyć się w dokładnie takie produkty, jakie okażą się dla nas najbardziej przydatne. Jakie zatem ozdoby można wykonać z szyszek? Otóż tak naprawdę pomysłów jest mnóstwo. Pierwszym z nich są niewątpliwie stroiki stworzone z rozmaitych materiałów, w tym również z szyszek. Kolejnym pomysłem są szyszki ozdobne, które stanowią dekorację samą w sobie. Wystarczy pomalować szyszki dowolną farbą w sprayu i umieścić je w szklanym naczyniu. Sprawdzą się one także w postaci ozdób na choinkę. Warto udekorować je wówczas wstążką i np. jarzębiną, aby uzyskać ciekawy efekt. Szyszki dekoracyjne pięknie prezentują się również w towarzystwie świec czy małych światełek. Można je ułożyć także w pojemnikach z dodatkiem suszonych woców, żołędzi czy kasztanów. Pomysłów jest naprawdę wiele, a jedyne, co może nasz ograniczać, to nasza wyobraźnia.

Jeden komentarz w temacie “Do jakich ozdób i dekoracji można wykorzystać szyszki?

Dodaj komentarz