Eleganckie buty zimowe. Sprawdź nasze propozycje!

Zima nie zachęca do wybieranie eleganckich ubrań. Wiele osób obawia się tego, że eleganckie obuwie po prostu nie sprawdzi się przy śniegu i pośniegowym błocie. Z tego powodu wybór dobrego obuwia na zimę, które równocześnie będzie pasowało do oficjalnych stylizacji, jest dość trudny. Nie jest jednak niemożliwy. Z tego powodu warto dobrze przygotować się do zakupu. Jakie eleganckie buty zimowe będą na topie w tym roku? Co warto kupić?

Nieśmiertelne kozaki

Jeśli chodzi o obuwie damskie, to bez wątpliwości najbardziej eleganckie są kozaki damskie wykonane z czarnej skóry – naturalnej lub ekologicznej. Kozaki dopasowane do eleganckich stylizacji powinny być lakierowane i mieć delikatny połysk. Lakierowana powierzchnia jest stosunkowo łatwa w utrzymaniu czystości. Wystarczy przetrzeć ją wilgotną szmatką, by znów wyglądały dobrze. Swoją drogą warto to robić, chociażby ze względu na usunięcie z butów soli, która mogłaby zniszczyć naturalną skórę i może zostawić brzydkie ślady na skórze ekologicznej. Na zimę szczególnie polecane są kozaczki na płaskim obcasie. Najlepiej sprawdzają się one na zmarzniętych drogach i śliskich chodnikach. Ważne jest też, by powierzchnia podeszwy nie była całkowicie gładka. Powinna mieć rowki, które zwiększą przyczepność obuwia. Na większą dowolność możesz pozwolić sobie, jeśli wiesz, że w konkretnych kozakach nie będziesz zbyt często wychodzić na ulicę. Może się tak zdarzyć, że szukasz butów, w których będziesz przechodzić od samochodu zaparkowanego w garażu podziemnym do biura w tym samym budynku, a następnie będziesz przechodzić prosto z własnego garażu do domu. W takim wypadku podeszwa kozaków nie ma aż tak dużego znaczenia. Po prostu będziesz miała zbyt mało okazji do tego, by chodzić po śliskiej powierzchni. W takim wypadku możesz wybrać eleganckie i bardzo kobiece kozaki na obcasie.

Skórzane botki

Nie każda kobieta czuje się dobrze w kozakach. Wprawdzie jest to obuwie, które cieszy się ogromną popularnością, ale nie każdy musi je lubić. Tym paniom polecamy skórzane botki. Oczywiście one tak jak kozaki wcale nie muszą być wykonane z prawdziwej skóry. Szczególnie modne są botki z pazurem. Mają one ozdoby w postaci pojedynczych nitów albo klamry. Detale te nie sprawiają jednak, że botki są mniej eleganckie. Również doskonale sprawdzają się one jako elementy oficjalnych stylizacji. Takie obuwie będzie dobrze wyglądało ze spódnicami i damskimi garniturami. Warto jest mieć je w swojej garderobie. Jeśli chodzi o obcasy takich butów, to dostępne jest wiele wariantów. Warto rozważyć zakup takich na obcasie o wysokości od 3 do 5 centymetrów. Są one bardzo kobiece i równocześnie dość wygodne. Dzięki temu można czuć się w nich swobodnie mimo eleganckiej stylizacji. Botki są dość atrakcyjną konkurencją dla kozaków, zwłaszcza dla pań, które mają bardziej masywne łydki. Góra cholewki dobrze dobranych botków powinna sięgać do najchudszego miejsca łydki. Dzięki temu mogą one dobrze podkreślać kształt nóg i sprawiać, że będą wydawały się bardziej smukłe.