Świadoma pielęgnacja włosów

Każdego dnia skupiamy się na odpowiednim dbaniu o skórę, ciało, a nawet paznokcie. Odpowiednio dobrane witaminy, wizyty w salonach piękności, to właśnie wpływa na samopoczucie i estetyczny wygląd. Niestety czasem świadomą pielęgnację włosów spycha się drugi plan. Powodów jest wiele, przede wszystkim ślepe wierzenie reklamom, że jedna odżywka sprawdzi się do każdego rodzaju włosów. Nie jest prawdą, tak samo jak jeden krem przeznaczony jest do skóry wrażliwej, a drugi do skóry ze skłonnościami alergicznymi.

Rozpoczęcie świadomej przygody z pielęgnacją włosów nie wprowadzi do życia wiele zmian i nie przewróci całego harmonogramu dnia do góry nogami; czasem wystarczy 20 minut wieczorem, aby skóra głowy oraz cebulki były bardzo wdzięczne.

Pierwszy krok

Zanim zacznie się dobierać produkty do potrzeb włosów, należy dobrze znać swoją skórę głowy oraz rodzaj włosa. Pierwszym krokiem zawsze jest rozpoznanie porowatości. Na podstawie otrzymanego wyniku można powoli kierować się do sklepu, ale zanim jednak padnie decyzja na konkretny produkt, warto przejrzeć grupy w sieci dotyczące świadomej pielęgnacji włosów; na samym Facebook’u jest ich kilka.

Po zapoznaniu się w porowatością włosa nadchodzi czas na zagadnienia, które przydadzą się podczas odkrywania dalszej drogi świadomej pielęgnacji.

Wcierka do włosów

Czyli najprościej mówiąc, jest to najpopularniejszy sposób na długie i gęste włosy. Oczywiscie jeśli używa się jej regularnie i w sposób zalecany przez producenta. Ten płynny kosmetyk wmasowuje się delikatnie w skórę głowy, aby skutecznie pobudzić mieszki skóry głowy, dzięki czemu stymuluje się porost włosów. Wcierki polecane są również osobom borykającym się z łupieżem oraz częstym wypadaniem włosów. Ten niesamowity produkt dostępny jest w wielu wersjach, które łatwo dopasować można do indywidualnych potrzeb; natomiast częściej spotykaną wcierką do włosów jest kosmetyk w formie toniku oraz hydrolatu.

Peeling głowy

Dobrze mieć na uwadze, iż skóra głowy również się łuszczy. Wymaga bardzo podobnej pielęgnacji jak twarz. Dlatego tak ważne jest, aby usuwać martwy naskórek, który przez włosy jest niewidoczny. Do tego celu producenci wypuścili specjalne peelingi poprawiające stan skóry głowy.  Produkt ten poprawia krążenie krwi oraz stymuluje cebulki włosów, dzięki czemu rosną one dużo szybciej, a produkty do pielęgnacji łatwiej się przyswajają.

Aby zabieg był skuteczny, peeling głowy powinno wykonywać się 1-2 razy w tygodniu za pomocą produktu o dobrym, naturalnym składzie, który dobrany został do rodzaju skóry głowy.