Jak prawidłowo oczyszczać cerę dojrzałą?

Zmarszczki są czymś całkowicie naturalnym i normalnym. Każda kobieta prędzej czy później zacznie się z nimi zmagać. Niektóre lepsze kosmetyki na zmarszczki mogą je oczywiście spłycać i osłabiać ich widoczność, ale nigdy nie uchronią przed nimi skóry tak w stu procentach.

Z tą naturalną niedoskonałością trzeba się po prostu pogodzić. Im szybciej się ją zaakceptuje, tym lepiej. Co nie znaczy jednak, że należy potem pozostawić skórę samą sobie i niczego więcej już z nią nie robić. Dzięki dopasowanej do niej pielęgnacji ona z dnia na dzień może prezentować się coraz lepiej. A w tej pielęgnacji jedną z głównych ról odegra dokładne oczyszczanie skóry twarzy. Jak zatem się nim zająć, gdy ma się do czynienia z cerą dojrzałą, na której już w tym momencie występują pewne zmarszczki?

Przeważnie skóra dojrzała jest zarazem skórą mocno suchą. Z uwagi na swój wiek traci ona bowiem swoje naturalne nawilżenie. Brakuje jej nieraz blasku i witalności. Nie ma też zdrowego kolorytu, gdyż bywa mocno poszarzała lub przesadnie blada, co wcale nie musi wynikać z jej naturalnej jasnej karnacji. Nieodpowiednio dobrane do niej kosmetyki tylko pogłębią te wszystkie problemy. Mogą one podrażnić już i tak przesuszoną skórę oraz doprowadzić do tego, że utraci ona całe swoje zapasy wody, nawadniają ją od środka i tym sposobem wygładzają jej powierzchnię. Skórę dojrzałą trzeba więc oczyszczać bardzo delikatnie. A jak to robić?

Oczyszczające kosmetyki do cery dojrzałej powinny być produktami tłustymi. Ostatnio furorę zrobiło właśnie oczyszczanie twarzy olejkami. Ten typ pielęgnacji składa się z dwóch podstawowych etapów. Każdym z nich należy zająć się oddzielnie. Wybrany olejek powinien zostać rozprowadzony na całej skórze twarzy. Spokojnie można usunąć nim makijaż, jeśli jest do tego przystosowany, wmasowując go nawet w rzęsy, powieki i brwi. Po kilkunastu sekundach całą twarz należy przemyć ciepłą wodą. Dodatkowo, jeżeli wciąż nie jest ona idealnie czysta, można przetrzeć ją namoczonym bawełnianym ręcznikiem. Po takim zabiegu skórę trzeba raz jeszcze oczyścić zwykłym żelem, stawiając tutaj na kosmetyki do cery dojrzałej.