Pierścionek zaręczynowy – jaki kamień wybrać?

To kamień jest sercem każdego pierścionka zaręczynowego. Każdy pierścionek zaręczynowy koniecznie musi go zatem zawierać. No ale właśnie – kamień kamieniowi nierówny.

Aktualnie przy produkcji pierścionków zaręczynowych używa się dosłownie wszystkich możliwych materiałów, nie tylko diamentów czy brylantów. Jaki kamień będzie więc najlepszy dla pierścionka zaręczynowego? Jak go wybrać?

Tylko w teorii wybór pierścionka zaręczynowego nie jest niczym skomplikowanym. Mężczyzna powinien przecież znać doskonale swoją partnerkę. Powinien wiedzieć, jaki jest jej gust i jaką biżuterię nosi ona na co dzień czy podczas szczególnych okazji. Jako że jednak mężczyźni aż tak bardzo nie przejmują się swoim wyglądem, który na ogół jest dla nich sprawą drugorzędną, często nie potrafią nawet powiedzieć, w co była ubrana ich ukochana na ważnej randce czy innym spotkaniu, nawet jeśli odbyło się ono tego samego dnia. Nic więc dziwnego w tym, że całymi miesiącami potrafią przepatrywać pierścionki zaręczynowe, zanim zdecydują się na ten jeden idealny. A wyraźnie i szybko zawężą swoje pole wyboru, jeżeli na samym początku ustalą, jakiego kamienia szukają.

Nie chodzi tu jednak wyłącznie o rodzaj kamienia. Z wyborem jego typu nikt nie powinien mieć większych problemów, ponieważ jest on zwykle nasuwany przez posiadany budżet. A co z wielkością? Czy lepszy będzie ten duży, czy może jednak mały kamień? Na pewno nie warto tutaj przesadzać i to w żadną ze stron. Atrakcyjny pierścionek zaręczynowy powinien być czymś takim, co kobieta będzie mogła nosić dosłownie bez przerwy i to nawet do stroju sportowego, piżamy czy eleganckiej sukni. Nie powinien być przesadzony. Warto więc uważać z wielkością kamienia. Najlepiej zdecydować się na coś pośredniego, gdyż zbyt mały kamyk może po prostu zginąć na tle całego pierścionka.

Mimo wszystko to są jednak niuanse. Najważniejsze jest przecież to, by pierścionek zaręczynowy był wręczany prosto z serca. Jeżeli tak właśnie będzie, każda kobieta na pewno się z niego ucieszy i to niezależnie od tego, jakim kamieniem zostanie on ozdobiony.