Cellulit to dla niektórych kobiet temat tabu, którego często bardzo się wstydzą. Powodem, dla którego temat ten jest przez kobiety pomijany to fakt, że większość kobiet ma z nim styczność (szacuje się, że nawet 90 %). Na szczęście istnieją dość proste i skuteczne metody, które dzięki regularnemu stosowaniu pomogą rozstać się z pomarańczową skórką na dobre. Jakie to metody?

Cellulit – dlaczego powstaje?

Zacznijmy od tego, dlaczego w ogóle cellulit powstaje. Jest to zniekształcona tkanka tłuszczowa, która przybiera formę nieestetycznych zgrubień. Taka sytuacja powstaje na skutek gromadzących się w tkance tłuszczowej toksyn i ich nieprawidłowym odprowadzaniu. Powoduje to narastanie tkanki i ucisk na tkankę łączną, co wiąże się ze zbijaniem komórek tłuszczowych w grudki. Najczęściej jest to widoczne w okolicach pośladków i ud, bardzo rzadko na ramionach i brzuchu.

Spośród czynników wywołujących cellulit wymieniamy m.in.: uwarunkowania genetyczne, zapalenie tkanek, utrata kolagenu, mała aktywność fizyczna, niezdrowa dieta, używki, obcisłe ubranie, szpilki.

Cellulit nie wpływa na stan zdrowia fizycznego. Ze względu na aspekt wizualny może być frustrujący i dla wielu kobiet wstydliwy. Na szczęście istnieje wiele domowych sposobów, które pozwolą Ci uwolnić się od pomarańczowej skórki. Jak skutecznie walczyć z tym nieprzyjacielem?

Po pierwsze dieta

Podstawą walki z cellulitem jest dieta bogata w warzywa i owoce oraz pełnoziarniste produktu zawierające duże ilości błonnika. Takie produkty usuwają z organizmu toksyny i nie pozwalają na powstanie podskórnych grudek. Z codziennego jadłospisu należy wyeliminować produkty solone, słodkie i tłuste. Przede wszystkim chodzi o szeroko rozumianą przetworzoną żywność.

Masaż na cellulit

Kolejnym polecanym sposobem jest masaż antycellulitowy. Nie należy on do przyjemnych i relaksujących, lecz wykazuje wysoką skuteczność w walce z pomarańczową skórką. Poprawia krążenie krwi i płynów i doprowadza do rozbicia tkanki tłuszczowej.

Woda w walce z cellulitem

Ciało kobiety w ok. 55 % składa się z wody. Pomaga ona eliminować toksyny z organizmu. Jeżeli zapominałaś o prawidłowym nawadnianiu, to najwyższy czas, abyś wprowadziła je w życie. Pij przynajmniej 1,5 – 2 l wody niegazowanej dziennie.

Ćwiczenia na cellulit

Podczas walki z cellulitem każda aktywność jest wskazana. Może to być bieganie, rower, siłownia, basen lub rolki. Jednym z najskuteczniejszych treningów na pozbycie się cellulitu jest trening przy użyciu technologii EMS (elektrostymulacja mięśni).