Jak się pozbyć cellulitu? Skuteczne sposoby

Cellulit to dla niektórych kobiet temat tabu, którego często bardzo się wstydzą. Powodem, dla którego temat ten jest przez kobiety pomijany to fakt, że większość kobiet ma z nim styczność (szacuje się, że nawet 90 %). Na szczęście istnieją dość proste i skuteczne metody, które dzięki regularnemu stosowaniu pomogą rozstać się z pomarańczową skórką na dobre. Jakie to metody?

Cellulit – dlaczego powstaje?

Zacznijmy od tego, dlaczego w ogóle cellulit powstaje. Jest to zniekształcona tkanka tłuszczowa, która przybiera formę nieestetycznych zgrubień. Taka sytuacja powstaje na skutek gromadzących się w tkance tłuszczowej toksyn i ich nieprawidłowym odprowadzaniu. Powoduje to narastanie tkanki i ucisk na tkankę łączną, co wiąże się ze zbijaniem komórek tłuszczowych w grudki. Najczęściej jest to widoczne w okolicach pośladków i ud, bardzo rzadko na ramionach i brzuchu.

Spośród czynników wywołujących cellulit wymieniamy m.in.: uwarunkowania genetyczne, zapalenie tkanek, utrata kolagenu, mała aktywność fizyczna, niezdrowa dieta, używki, obcisłe ubranie, szpilki.

Cellulit nie wpływa na stan zdrowia fizycznego. Ze względu na aspekt wizualny może być frustrujący i dla wielu kobiet wstydliwy. Na szczęście istnieje wiele domowych sposobów, które pozwolą Ci uwolnić się od pomarańczowej skórki. Jak skutecznie walczyć z tym nieprzyjacielem?

Po pierwsze dieta

Podstawą walki z cellulitem jest dieta bogata w warzywa i owoce oraz pełnoziarniste produktu zawierające duże ilości błonnika. Takie produkty usuwają z organizmu toksyny i nie pozwalają na powstanie podskórnych grudek. Z codziennego jadłospisu należy wyeliminować produkty solone, słodkie i tłuste. Przede wszystkim chodzi o szeroko rozumianą przetworzoną żywność.

Masaż na cellulit

Kolejnym polecanym sposobem jest masaż antycellulitowy. Nie należy on do przyjemnych i relaksujących, lecz wykazuje wysoką skuteczność w walce z pomarańczową skórką. Poprawia krążenie krwi i płynów i doprowadza do rozbicia tkanki tłuszczowej.

Woda w walce z cellulitem

Ciało kobiety w ok. 55 % składa się z wody. Pomaga ona eliminować toksyny z organizmu. Jeżeli zapominałaś o prawidłowym nawadnianiu, to najwyższy czas, abyś wprowadziła je w życie. Pij przynajmniej 1,5 – 2 l wody niegazowanej dziennie.

Ćwiczenia na cellulit

Podczas walki z cellulitem każda aktywność jest wskazana. Może to być bieganie, rower, siłownia, basen lub rolki. Jednym z najskuteczniejszych treningów na pozbycie się cellulitu jest trening przy użyciu technologii EMS (elektrostymulacja mięśni).