Oczyszczacze powietrza – czy warto je stosować?

Oczyszczacze powietrza to zazwyczaj małe, przenośne urządzenia, które eliminują z powietrza różnego rodzaju zanieczyszczenia. Na rynku istnieje cały szereg tego typu urządzeń, które wyróżniają się różnymi parametrami, technologią filtracji i dodatkowymi możliwościami. Dla kogo jest to najlepsze rozwiązanie?

Najczęściej producenci stosują 3-stopniową filtrację, która składa się z filtra wstępnego, węglowego i HEPA. Takiej klasy sprzęt zapewnia bardzo skuteczne usuwanie bakterii i drobnoustrojów z powietrza, pod warunkiem, że jego wielkość dobrana jest optymalnie do danego pomieszczenia.

Kiedy warto kupić oczyszczacz?

Oczyszczacze powietrza w Polsce staja się ostatnimi czasy bardzo popularne. Nic dziwnego – w końcu świadomość na temat fatalnego stanu powietrza w naszym kraju rośnie. Warto pamiętać, że oczyszczacz powietrza ma wiele zastosowań. Warto używać go właściwie przez cały rok. Dzięki temu uchroni nas przed szkodliwym smogiem, a także pyłkami powodującymi alergię, nieprzyjemnymi zapachami i zarazkami. Ciekawym atutem tego urządzenia jest fakt 3-krotnie rzadszej konieczności sięgania po odkurzacz niż w pomieszczeniach bez tego urządzenia.

Jeżeli zależy nam na oszczędności, dobrym pomysłem jest zakup oczyszczacza powietrza wiosną lub latem. Ceny urządzeń są wtedy o wiele niższe, a ich dostępność jest bardzo duża.

Oczyszczacz powietrza – czy warto?

Biorąc pod uwagę szeroki wachlarz zastosowań oczyszczaczy powietrza z całą pewnością można stwierdzić, że jest to urządzenie godne polecania. Nowoczesne modele nie tylko usuwają zanieczyszczenia, ale także nawilżają i jonizują powietrze. Pozwalają pozbyć się brzydkich zapachów i alergenów, a także wykazują działanie profilaktyczne w walce z wirusami.

Czyste powietrze doskonale wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne. Regularne oczyszczanie może być bardzo pomocne w wielu problemach związanych z układem oddechowym.