Tani remont sypialni – sposoby na szybką i łatwą zmianę

Jak zrobić tani, ale szybki i efektowny remont sypialni? Wiele osób uważa, że jest to zadanie niemożliwe i do metamorfoz sypialni potrzebne są duże środki i ekipa budowlana – nic bardziej mylnego. Nietypowe szafki nocne, malowanie ścian, czy zmiana zagłówka łóżka – to zmiany, które możesz wykonać samodzielnie, przy niewielkim wkładzie finansowym. Bez względu na wielkość sypialni to łózko zawsze jest najważniejszym meblem, dlatego zmiana jego designu może wpłynąć na całość aranżacji. Dokładnie zaplanuj całość prac, uwzględniając budżet poszczególnych elementów metamorfozy.

Szybki remont sypialni: nowy kolor ścian

Najbardziej widocznym i efektowną zmianą, której możesz dokonać tanim kosztem, jest odświeżenie koloru ścian. Ściany mogą grać pierwsze skrzypce w aranżacji, lecz także być jej tłem. Wybór odpowiedniego koloru to kwestia dość indywidualna.

Tania metamorfoza sypialni – tapicerowany zagłówek łózka

Tak jak już wspomnieliśmy łózko w sypialni stanowi nie tylko ważny element rekreacyjny, pozwalający zregenerować siły, lecz jest bardzo ważnym meblem dekoracyjnym. Dobrze więc, aby sprawić, żeby przykuwało uwagę i było bardzo eleganckie. W tym celu zastosuj tapicerowany zagłówek.

Lustro stojące lub toaletka w sypialni

Jeżeli nie masz dużej sypialni – to lustro jest doskonałym pomysłem. Optycznie powiększy pomieszczenie, a także nada mu indywidualnego charakteru. Toaletka to wdzięczny mebel, którego pragnie niemal każda kobieta. Pasuje to każdej aranżacji i każdego stylu.

Podłoga w sypialni – miękka wykładzina lub panele

Najtaniej i najszybciej odnowimy podłogę w sypialni, kładąc na nią wykładzinę dywanową. Możemy nią zastąpić starą wykładzinę lub przykryć zniszczone panele, lub parkiet. Puszysta wykładzina będzie przyjemna dla stóp i wprowadzi do sypialni nutkę luksusu.

Zadbaj o oświetlenie w sypialni

Odpowiednie oświetlenie w sypialni może zdziałać cuda. To właśnie ono jest odpowiedzialne za klimat w sypialni. Możemy zamontować nowe lampki przy łóżku, zakupić dekoracyjne lampki lub zastosować przyciemniane oświetlanie LED w strategicznych miejscach.