Jak wybrać najlepszy portal randkowy dla siebie?

Randki online to trend, który już od kilku dobrych lat nie traci na popularności. Za pomocą serwisów, które je oferują można zresztą umawiać się nie tylko na spotkania romantyczne, ale również w celu poznania nowych znajomych albo po prostu osób o podobnych zainteresowaniach.

Szukasz swojej drugiej połówki? A może po prostu kogoś, z kim możesz spędzić miły wieczór w dobrej restauracji? Albo osoby zainteresowanej spotkaniem się głównie w celach łóżkowych? Nigdzie nie zrobisz tego łatwiej i szybciej niż za pośrednictwem portali randkowych. Dowiedz się zatem, jak wybrać ten, na którym warto założyć konto.

Serwis randkowy niejedno ma imię

Portal randkowy to serwis, który umożliwia randkowanie online. Zbierają się na nim osoby, który są zainteresowane poznawaniem innych ludzi w celach wspólnych spotkań. Warto jednak pamiętać, że każdy przez „randkę” rozumie coś nieco innego. Dla jednych może to być spotykanie się w celach znalezienia „Tej Specjalnej Osoby”, inni podchodzą do tego o wiele bardziej na luzie.

Z tego względu portale randkowe często trochę różnią się między sobą w kwestii tego, do jakich typów randkowiczów są kierowane. Zazwyczaj są nastawione na określoną grupę wiekową i oferują funkcje, które pomagają członkom znaleźć i komunikować się ze sobą w konkretnym celu. Są portale raczej uniwersalne, gdzie można ugadać się z kimś na dowolny rodzaj randki, ale i są bardziej specjalistyczne.

Najlepszym sposobem korzystania z serwisu randkowego jest uczciwość w kwestii tego, kim jesteś i czego szukasz. Dlatego dobrze przemyśl, na jakim portalu chcesz założyć konto i wybierz ten z nich, który najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom. Tylko jak go wybrać? Polecamy skorzystać z rankingu najlepszych portali randkowych, gdzie znajdziesz również recenzje każdego z nich!

Darmowe lub płatne serwisy randkowe — która opcja jest dla Ciebie lepsza?

Darmowe serwisy randkowe to świetny sposób na poznanie nowych ludzi i znalezienie bratniej duszy. Jednak płatne witryny oferują znacznie szerszy zakres funkcji, takich jak dostęp do prywatnych czatów i wiadomości, bardziej zaawansowane opcje wyszukiwania oraz szczegółowe informacje o osobie, z którą zostałeś dopasowany.

Płatne serwisy randkowe to dobra opcja dla tych, którzy chcą poważnie potraktować swoje poszukiwania osoby, z którą chciałyby pójść na randkę. Ale jeżeli stawiasz dopiero pierwsze kroki w umawianiu się na randki online, to możesz zacząć od darmowego serwisu i zobaczyć, czy to na pewno coś, co Ci się spodoba. Wiele portali oferuje też wersję darmową, za pomocą której można je przetestować, oraz płatną, która odblokowuje wszystkie ważniejsze funkcjonalności serwisu randkowego.

Jakie funkcje powinny znaleźć się w świetnej witrynie randkowej dla Ciebie?

Pod względem podstawowych funkcji większość serwisów randkowych jest do siebie bardzo podobnych. Często istnieją jednak różnice w zależności od specjalizacji konkretnego serwisu – naturalne jest, że np. portal do randek erotycznych Erodate będzie lepiej zbudowany pod umawianie się na randki z intencją „łóżkową”.

Przed założeniem konta w portalu randkowym sprawdź, czy znajdziesz tam najbardziej interesujące Cię funkcję, ale upewnij się też, że zapewniono w nim kilka podstawowych narzędzi, takich jak:

  • możliwość sortowania użytkowników według wieku, lokalizacji i płci w celu przeglądania potencjalnych partnerów znajdujących się w pobliżu
  • pasek wyszukiwania do znajdowania kogoś na podstawie jego nazwy użytkownika lub informacji z profilu
  • możliwość dzielenia się wiadomością z innymi członkami, którzy są online
  • szukanie osób na podstawie wspólnych zainteresowań.

To są najbardziej podstawowe funkcje, które powinny się znaleźć w portalu randkowym. Z czasem, gdy spędzisz już nieco więcej czasu na tego typu serwisach, samodzielnie będziesz w stanie ocenić, na jakich narzędziach Ci najbardziej zależy!