Jak zadbać o rzęsy?

Długie, zdrowe rzęsy to marzenie wielu kobiet. Podobnie jak mocne paznokcie i piękna skóra. Niestety nie można mieć wszystkiego – przynajmniej za darmo. Jeśli Twoje rzęsy nie są naturalnie grube, musisz o nie zadbać. Jak?

Pielęgnacja to demakijaż

Malujesz się codziennie? Super – jeśli tego potrzebujesz, nic nie stoi na przeszkodzie. Musisz jednak pamiętać o tym, by zadbać o demakijaż. Nie zaniedbuj tego rytuału, gdy on także chroni Twoje rzęsy przed wypadaniem. Przede wszystkim, aby zmyć tusz do rzęs, nie pocieraj wacikiem oczu. To nie tylko je podrażnia, ale też może powodować gubienie rzęs. Zamiast tego nasącz wacik płynem micelarnym, przyłóż go do oka i przytrzymaj przy nim przez pół minuty. Po tym czasie tusz się rozpuści, a Ty będziesz mogła delikatnie go usunąć. Jeśli masz bardzo słabe rzęsy, warto będzie zrezygnować także z tuszu wodoodpornego, który wymaga więcej zachodu przy demakijażu oraz z zalotki, która może łamać włoski.

Pielęgnacja olejkiem rycynowym

Może Ci się wydawać, że o rzęsy nie trzeba zbytnio dbać. To nieprawda. Każde włosy, także te na Twoich powiekach, lubią zabiegi pielęgnacyjne. Jednym z nich jest korzystanie z dóbr matki natury – nawilżanie za pomocą naturalnej odżywki z oleju rycynowego. Olejek regeneruje włoski, odbudowuje ich strukturę i sprawia, że są grubsze, ale także bardziej jedwabiste. Wystarczy, że codziennie wieczorem nałożyć odrobinę olejku rycynowego na opuszki palców i naniesiesz go na rzęsy. Taka kuracja z pewnością sprawi, że zauważysz różnicę. Do pielęgnacji możesz wykorzystać także oliwę z oliwek czy zieloną herbatę. Wystarczy, że naniesiesz odrobinę na waciki i położysz je na oczy. Możesz oczywiście pielęgnować włoski odżywkami dostępnymi w drogeriach. Warto zwrócić uwagę na ich skład. Powinny zawierać kwas hialuronowy, który nawilża rzęsy lub biotynę, która chroni je przed wypadaniem.

Twoje rzęsy mogą być jeszcze piękniejsze niż teraz. Wystarczy, że dobrze o nie zadbasz. Codzienna pielęgnacja to rytuał, o którym warto pamiętać.