Powody, które zachęcą Cię do rowerowych przejażdżek!

Sezon rowerowy możemy podziwiać w pełnej krasie, toteż nietrudno natrafić na swej drodze na rowerzystów czy nawet grupy kolarzy. Rowerowe przejażdżki to doskonały sposób nie tylko na zapewnienie sobie odpowiedniej dawki ruchu, lecz również świetna okazja do podziwiania okolicznych krajobrazów. Jeżeli jednak z jakichś przyczyn opierasz się przed wyciągnięciem swojego roweru z piwnicy lub garażu – przedstawimy kilka powodów, które Cię do tego zachęcą!

Zacieśnisz więzi z rodziną i znajomymi.

Nic nie zbliża tak, jak wspólnie spędzony czas – a jeszcze lepiej, jeżeli przebiega on przyjemnie i aktywnie. Wspólne przejażdżki z rodziną czy znajomymi to nie tylko doskonały sposób na spędzanie czasu, lecz także na wzajemne zbliżenie się.

Oszczędność i troska o planetę.

Jeżeli chcemy zadbać o naszą planetę, a jednocześnie wspomóc domowy budżet – warto zrezygnować z dojazdów do pracy autem na rzecz roweru. Oczywiście, jest to zależne od dystansu, jaki będziemy musieli pokonać. Jeżeli jednak miejsce naszej pracy znajduje się stosunkowo blisko – nic nie stoi na przeszkodzie, by porzucić samochód i komunikację miejską.

Lepsze zdrowie i kondycja.

Ruch to zdrowie, o czym wszyscy doskonale wiemy – regularne przejażdżki rowerem zapewniają nie tylko odpowiednią ilość aktywności fizycznej, lecz także wpływają na poprawę kondycji. Co równie istotne – tego rodzaju sport doskonale wpływa na kształtowanie się dolnych mięśni nóg, zmniejszenie obwodu w pasie i, oczywiście, pozbycie się nadmiarowych kilogramów.