Ściany przesuwne w nowoczesnych biurach – jak można je wykorzystać?

Przedsiębiorcy przykładają ogromną wagę do tego, jak urządzić wnętrza biurowe. Chodzi o połączenie ergonomii, funkcjonalności oraz zachowanie estetyki. Nie jest to łatwe, ale korzystając z odpowiednich rozwiązań, będzie można zadbać o takie elementy. Tym bardziej że można wykorzystać ściany przesuwne. Czym one są? Dlaczego mają one tak ogromne znaczenie dla firmowych wnętrz? Warto znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Wielofunkcyjne wnętrza biurowe

Ściany przesuwne, które zapewniają mobilność, pozwalają na to, aby urządzić wielofunkcyjne wnętrza, jakie będzie można dopasować do danej okazji. Te, które w swojej ofercie ma firma Optimal Poland (https://optimalpoland.pl/) można dopasować do małych i dużych wnętrz. Tym bardziej że istnieje możliwość dopasowania rozwiązań do indywidualnych potrzeb. Jest to firma, która w swojej ofercie ma ściany mobilne o różnej wielkości. Jeden z największych modułów może mieć nawet 900 kg. Optimal Poland zawsze jest w stanie zaoferować najkorzystniejsze rozwiązania. Nawet wtedy, gdy ma się do czynienia z nietypowymi pomieszczeniami biurowymi. Warto z nich skorzystać, jeżeli przedsiębiorca będzie chciał mieć pewność, że uda mu się wydzielić funkcjonalne strefy, które będzie można przeznaczyć m.in. do relaksu.

Dlaczego warto skorzystać ze ścianek przesuwnych?

Miłośnicy tradycyjnych rozwiązań (stałe ściany), mogą nie być przekonani do tego typu ścian mobilnych. Warto więc przyjrzeć się zaletom, aby móc dostrzec potencjał, który w nich drzemie. Wśród zalet ścian przesuwnych wymienić można:

  • szybkość montażu – maksymalnie wystarczą dwa dni, aby ściana została zamontowana w wybranym miejscu. Nie ma konieczności wykonywania skomplikowanych prac remontowych, które mogłyby również negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie firmy;
  • łatwość wykorzystania – pomimo tego, że niektóre moduły wydawać się mogą bardzo ciężko, to ich konstrukcja sprawia, że każda osoba będzie w stanie poradzić sobie z ich obsługą. Odpowiedzialne są za to szyny i rolki, które swobodnie pozwalają przesuwać się ścianie;
  • wnętrza na różne okazje – jeżeli będzie taka potrzeba, uda się wyodrębnić mniejsze pomieszczenia, które będą w stanie zapewnić także wysoki poziom prywatności i dobrą izolację akustyczną. W przypadku spotkań z udziałem większej ilości osób, zawsze ściany będzie można złożyć, dzięki czemu zyska się salę konferencyjną.

Biura w typie open space

Coraz więcej mówi się na temat urządzania biur w duchu open space. Ta właśnie idea pozwala na wykorzystanie ruchomych ścian działowych. Ważne jest to, aby ich rozplanowanie przebiegało w odpowiedni sposób, ponieważ będzie to miało wpływ na codzienny komfort pracy podwładnych.

Postawienie takich ścian, które można pozostawić otwarte, sprzyja zacieśnianiu więzi pomiędzy pracownikami. Poza tym nie trzeba będzie spacerować od biura do biura, jeżeli ktoś będzie potrzebował pomocy. Zawsze będzie można zawołać kogoś ze współpracowników nie ruszając się od swojego biurka. Jeżeli tylko będzie taka potrzeba, wybrana przestrzeń zostanie zamknięta na czas spotkania z klientami i kontrahentami.

Wybór ścian przesuwnych jest naprawdę duży. Oprócz zwykłych ścian mobilnych, można również postawić na te, których izolacja akustyczna została wzmocniona. W niektórych miejscach istnieje konieczność montażu ścian, które są w stanie zapewnić wysoką odporność ogniową. Istnieje możliwość dopasowania ich do wnętrz biurowych. W ten sposób będzie można mieć pewność, że uda się stworzyć jednolitą aranżację w pomieszczeniach biurowych.