Zdrowy tryb życia, a wpływ na portfel.

Zdrowy tryb życia, a wpływ na portfel.

Zdrowe odżywianie nie musi być jednoznaczne z ponoszeniem ogromnych wydatków. Wręcz przeciwnie, zrezygnowanie z określonych produktów na rzecz innych potrafi przynieść znaczne oszczędności. Na zdrowiu nie warto oszczędzać, gdyż jest to krótkowzroczne działanie, które w przyszłości przyniesie tylko i wyłącznie szkody i wydatki.

Zdrowa dieta, czy musi być droga?

Wiele osób, które chciałyby się zacząć zdrowiej odżywiać, popadają w błędne przekonanie, iż przerzucenie się na zdrowsze produkty jest jednoznaczne z ogromnymi wydatkami. Nie jest to co prawda nic dziwnego. Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy „zdrowe przepisy” w większości przypadków składają się one ze składników, o których najpewniej nawet nie mieliśmy pojęcia, że istnieją. Rodzi się więc pytanie – gdzie to można kupić i co najważniejsze, ile to będzie kosztować. Po żmudnych staraniach odnaleźliśmy wymagane składniki i wprowadzamy do naszego życia nowy jadłospis. Po jakimś czasie okazuje się jednak, że nasze wydatki wzrosły diametralnie. Pojawia się więc następujący wniosek – żyć zdrowo, znaczy ponosić znaczne koszty, co jest oczywiście nieprawdą. A wszystko to jest spowodowane faktem, że zwyczajnie bardziej wolimy oglądać potrawy wykonane z orientalnych składników, które na naszym rynku są drogie i trudno dostępne.

Szkodliwa moda w internecie.

W internecie, a w szczególności na wszelkiego rodzaju „social – media” publikowane są ogromne ilości zdjęć prezentujących potrawy stworzone z niezwykle orientalnych składników. Takie potrawy najczęściej opisywane są jako super zdrowe. Niestety, brakuje przy tym informacji, że są również super drogie. Tymczasem na naszym rodzimym rynku jest ogromna ilość zdrowych i tanich produktów. Równie szkodliwe jest określanie najróżniejszych produktów w sklepach mianem „eko”. Cena takich produktów jest najczęściej zwyczajnie wysoka. Samo to już rodzi pewne powiązanie, że żywność eko równa się drożyźnie, a to skutecznie zniechęca do tego, by zacząć żyć zdrowiej.