Jak wybrać waporyzator?

Ponieważ rynek rozwija się intensywnie, odpowiedź na pytanie, jaki waporyzator do suszu wybrać, staje się coraz trudniejsza. Są one dostępne w bardzo szerokim asortymencie, różnych wariantach, rozmiarach i przedziałach cenowych. Można pogubić się w tej obfitości – zwłaszcza, gdy dopiero rozpoczynasz korzystanie z tego typu urządzeń. Podpowiadamy zatem, na co przede wszystkim zwrócić uwagę.

1. Zanim kupisz waporyzator…

2. Najważniejsze parametry

3. Waporyzator konwekcyjny czy kondukcyjny?

Jak działa waporyzator? Zasada jest w tym przypadku prosta: wystarczy napełnić komorę grzewczą rozdrobnionym suszem i ustawić pożądaną temperaturę. Sprzęt rozgrzeje się, prowadząc do stopniowego odparowywania substancji podczas spalania suszu.

Zanim kupisz waporyzator…

Zanim zaczniesz analizować konkretne parametry, zastanów się, do czego chcesz wykorzystywać waporyzator. CBD występuje przecież pod różnymi postaciami. Na rynku znajdziesz zatem urządzenia przeznaczone konkretnie do suszu CBD, jak i takie, które mogą być używane również z koncentratami i olejami.

Po drugie, zastanów się, czy zależy ci na mobilności. Jeśli planujesz częste przemieszczanie się ze sprzętem, sięgnij po waporyzator przenośny. Jest on prostszy w transporcie i długo pracuje na jednym ładowaniu. Za przykład może posłużyć Waporyzator Starry 3.0 – w kieszonkowych wymiarach, z wymienną baterią. Alternatywę stanowi waporyzator stacjonarny.

Najważniejsze parametry

Istnieje kilka kluczowych parametrów, na których warto skupić się, wybierając waporyzator.

  • Zasilanie

W tym momencie musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy waporyzator suszu powinien być urządzeniem przenośnym czy też wystarczy ci model stacjonarny – zasilany z gniazdka, do użytku domowego. Zwróć także uwagę, czy bateria w urządzeniu jest wbudowana, bez możliwości wymiany, czy też istnieje możliwość zastąpienia jej nową. Nawet najlepsza bateria traci przecież z czasem swoje właściwości.

  • Moc

Zdecydowanie większą moc mają waporyzatory stacjonarne, dlatego cechuje je większa wydajność.

  • Jakość wykonania

Ten aspekt widać gołym okiem. Droższe, lepszej jakości waporyzatory powstają ze stopów aluminium, szkła czy cyrkonii, zaś tańsze – z silikonu i plastiku.

Waporyzator konwekcyjny czy kondukcyjny?

Jak działa waporyzator? Tu mamy do czynienia z dwoma sposobami działania.

Największą popularnością cieszą się waporyzatory kondukcyjne, w których podgrzewanie skupia się na komorze grzewczej waporyzatora. Z kolei w waporyzatorach konwekcyjnych – takich jak waporyzator Xmax v3 Pro – nie ogrzewa się samej komory, a dochodzi jedynie do podgrzewania suszu w momencie przepływu powietrza (wdechu). Oznacza to, że do waporyzacji suszu dochodzi jedynie w momencie inhalacji – poza tym czasem zioła nie są podgrzewane ani palone, więc się nie marnują.